Všichni stojíme za Mourinhem, říká Fellaini. Co si o tom myslí Ferguson?

Manchester United se dlouho houpal na vlně nejistoty, avšak poté konečně v 90. minutě přišel kýžený gól do sítě Newcastlu, který znamenal otočení celého zápasu ve prospěch Rudých ďáblů. Nebýt této výhry (3:2), tak by se Mourinho již brzy mohl poohlížet po novém angažmá, ovšem teď se toto hledání o něco odkládá. 

Všichni stojíme za Mourinhem, říká Fellaini. Co si o tom myslí Ferguson?

„Všichni se chceme zlepšit. Nezáleží na tom, o koho jde, jaká je jeho úloha nebo v jaké situaci se nachází, každý je odhodlaný zvrátit nepříznivý průběh událostí,“ svěřuje se veřejnosti záložník Rudých ďáblů Marouane Fellaini, jemuž portugalský trenér před sezonovou prokázal důvěru, aby se další rok pohyboval v červených barvách Manchesteru opět na hřišti.

„Věřím, že všichni stojí za svým manažerem. Potřebujeme se jen někde chytit a pak se to zlepší. V minulosti jsem již několikrát ukázali, čeho jsme schopni, jenže štěstí nám nebylo nakloněno, abychom to promítli do výsledků. Nezbývá nám tedy nic jiného, než pokračovat v tvrdé práci a čekat na onen zdárný průlom,“ doplňuje.

Sir Alex Ferguson je již zpátky po operaci hlavy, při níž se mu doktoři snažili zastavit krvácení do mozku, a nyní může osobně přihlížet tomu, jak se jeho milovanému klubu přestalo dařit. Legendární skotský manažer byl jedním z těch lidí, kteří nechápali Mourinhův vyhazov z Chelsea v roce 2015.

„Abramovič mu měl prokázat více důvěry, protože José je schopný zvrátit nepříznivou situaci opět na svou stranu. Nevidím v tom žádný smysl vyhodit jednoho z nejlepších trenérů současnosti,“ prozradil Ferguson před třemi lety.

„Mourinho vyhrál trofeje všude, kde jenom byl. Jedná se o velké úspěchy, jimiž se moc ostatních trenérů pochlubit nemůže. Byl by to opravdu hloupý krok, kdybyste se měli takové zkušené osoby jen tak bez mrknutí oka zbavit,“ doplnil v téže období.

Když byl na podobnou otázku tázán v tomto obdbobí, zvolil prakticky stejnou odpověď. „José je muž na svém místě. Ví, co má dělat, aby byl úspěšný. Na hráčích je, aby si uvědomili velikost tohoto klubu a poslouchali, co jim říká,“ uvedl, čímž naznačil, že nikdo není větší než klub a v případě neplnění taktického plánu by mohl jít zase o dům dál. V současné době však v Manchesteru herně tápe nejen Pogba, ale třeba i Sánchez, Martial, Lindelof, Bailly a s ním někdy také celá obrana.