Takové chování je od tváře naší značky nepřípustné, reagují Ronaldovi sponzoři na jeho obvinění ze znásilnění

Takové chování je od tváře naší značky nepřípustné, reagují Ronaldovi sponzoři na jeho obvinění ze znásilnění

Není tomu tak dávno, co byl slavný fotbalista, jenž se nám prezentuje pod značkou CR7, obviněn ze znásilnění a jak to tak vypadá, celá situace se ponese ještě výš, než sám hvězdný křídelník čekal. Tato komplikace by se mohla dotknout i jeho bohatých sponzorských smluv, které uzavřel s firmou Nike a Electronic Arts.

„Celý případ pečlivě monitorujeme, protože se jedná o vážný přestupek, který se nedá prominout. Od našich tváří očekáváme chování, jež je hodné profesionálním sportovcům,“ uvedla společnost EA, u níž je Ronaldo jednou z klíčových postav.

Incident, který třiatřicetiletému hráči ztrpčuje život, se měl odehrát v červnu roku 2009 v Las Vegas, kde Ronaldo údajně strávil noc s Kathryn Mayorgaovou. Ačkoliv sám portugalský reprezentant tyto informace odmítá, daná dívka jej obvinila ze znásilnění a také přiznala, že jí byla zaplacena nemalá částka za mlčení (údajně až 8,3 milionu korun).

Kathryn později však vyšla s pravdou najevo, jelikož jí tato noc i nadále mučila, kvůli čemuž musela později vyhledat odbornou pomoc. Podle jejího svědectví se v Ronaldovi probudil úplně jiný člověk, co jí odvlekl do ložnice, kde s ní měl anální sex. Když bylo po všem, zkušený fotbalista si uvědomil svůj omyl, poklekl na kolena a řekl: „Z 99 procent vím, že jsem dobrý chlap, ale nevím, kde se ve mně bere to jedno procento.“

Případem ze znásilnění se nyní kromě amerického civilního soudu zabývají také Ronaldovi sponzoři, kteří čekají, jak to dopadne. Pokud se prokáže jeho vina, Nike i Electronic Arts s hráčem rozváží své lukrativní smlouvy.

„Toto obvinění sledujeme jen s těžkým srdcem. Podobné chování neodpovídá našim hodnotám, a proto dbáme na tom, aby byla celá situace co nejdříve vyřešena,“ zní z prohlášení Nike.