Olomoucký hrdina Nešpor: Nemusíme se bavit o taktice a tak dále, máme tři body

OBSAHUJE OHLASY

Modrá lavina se na Andrově stadionu proti hostující Spartě konečně probudila a připsala si třetí ligovou výhru v sezoně, o kterou se postarala letní posila hanáckého souboru Martin Nešpor.

Olomoucký hrdina Nešpor: Nemusíme se bavit o taktice a tak dále, máme tři body

Bývalý hráč Boleslavi, Bohemians 1905 či Sparty o všem rozhodl v prvním dějství, když usměrnil do horního rohu sparťanské svatyně střelu svého kolegy Davida Housky a připsal si třetí trefu v ročníku 2018/2019. "Konečně to bylo lepší. My jsme hráli jako tým, vzadu jsme uhráli nulu. Nemusíme se bavit o taktice a tak dále. Máme tři body, teď se od toho musíme odpíchnout a začít pravidelně sbírat body," pronesl po závěrečném hvizdu zkušený spoluhráč Pilaře, Falty, Jemelky a spol.

U jeho branky mu asistoval jeden z motorů Olomouce David Houska, jenž má v posledních týdnech stabilní a dobrou fazonu. "Potřebovali jsme to hodně, to jsme potřebovali už hodně zápasů. Ale je pravda, že se Spartou je to trošku výjimečné vždycky, neporáží se každý den. Tohle vítězství nám dodá trošku více energie, než nad jinými soupeři. Nedali jsme jim prostor a z toho pramenilo to, že jsme získávali balony. Na druhou stranu jsme měli více místa, než proti jiným soupeřům, protože Sparta chce hrát fotbal, chce hrát kombinačně," pokračoval pětadvacetiletý odchovanec Sigmy s jedním mezinárodním vystoupením.

Velkou úlevu na lavičce Sigmy prožil Václav Jílek. "Myslím si, že od začátku zápasu byl naprosto viditelný záměr, jak chceme hrát a rychlost, která se tam objevovala i ta víra v to, že můžeme uspět. Byli jsme daleko přímočařejší a agresivnější. Zápas nebyl bez chyb, ale proti těm předešlým utkáním tam bylo daleko víc ochoty pracovat. Takový výkon musíme opakovat i proti soupeřům, kteří třeba tu atraktivitu nemají takovou. První poločas byl z naší strany výborný, završený tou naší patnáctiminutovkou, kdy to tam lítalo, a říkal jsem si, jestli nás to nebude mrzet. Druhý poločas už byl takový ten náš evergreen, kdy trošku začneme bránit, ale bylo by potřeba, abychom v těch vypjatějších situacích dokázali balon podržet. Sparta nás zatlačila, ale my jsme jí to poctivým výkonem znesnadnili, vyložené brankové příležitosti si nevypracovala. Z tohoto pohledu si myslím, že to bylo velmi zasloužené vítězství a hráčům patří velký respekt," uzavřel na webu sigmafotbal.cz exsparťanský asistent.