Hanousek přikoval letní jabloneckou posilu Sobola k lavičce: Jsem rád, že mi to zatím jde

Hanousek přikoval letní jabloneckou posilu Sobola k lavičce: Jsem rád, že mi to zatím jde

Jablonci se podařilo úspěšně přepnout z Evropské ligy na českou nejvyšší soutěž. Severočeši ze Střelnice proti Slovácku potvrdili roli favorita a připsali si povinné tři body, jimiž si pojistili průběžnou šestou pozici.

Jak se cítil po Kyjevu obránce Matěj Hanousek? "Myslím si, že to nebylo zas tak strašný, ale je pravdou, že nás zápas stál hodně sil. Na druhou stranu jsme dokázali v zápase s Kyjevem vyrovnat a o víkendu bylo vidět, že když je dobře hlava připravena, tak je vše jednodušší. Myslím si, že v současné době máme dobrou formu a máme z toho radost," pronesl na webu fkjablonec.cz pětadvacetiletý zadák.

Jak se mu hraje na levé straně hřiště s Jovovičem? "Myslím, že nám to klape. Já se snažím využívat svých předností, kdy to zatahuju po levé straně a Jovović si sbíhá na střed," ozřejmil fotbalista, jenž si v mládeži zahrál za Slavii i Duklu.

Právě na levou stranu zatím bývalý mládežnický reprezentant Česka vůbec nepustil o dva roky mladší letní posilu z Ukrajiny Eduarda Sobola, jenž v minulosti oblékal trikot Slavie. "Jsem samozřejmě rád, že mi to zatím jde, ale musím hodně pracovat. Nemusí se dařit vždycky, ale zatím vyhráváme a to je hrozně důležité," doplnil na stránkách fkjablonec.cz spoluhráč Masopusta, Chramosty, Trávníka a spol.

Ve své profesionální prvoligové kariéře však svěřenec Petra Rady stále ještě neskóroval. Kdy pokoří i tuto metu? "Pravdou je, že jsem tam na jinou práci než dávat góly, ale věřím, že jednou přijde. Zatím jsem rád, že vyhráváme a to mě těší víc, než kdybych gól dal a prohráli jsme," uzavřel Hanousek, jenž nosí na zádech číslo 5.