Matoušek se snaží hrát jako Mbappé: Trenér říkal, že na tréninku trefím úplně všechno, na zápase pak netrefím nic

Dvacetiletý ofenzivní hráč Jan Matoušek si proti Příbrami připsal prvních 90 ligových minut za Slavii a v sešívaném trikotu už tak strávil na trávnících 169 minut čistého času, ovšem zatím bez gólového vyústění.

Matoušek se snaží hrát jako Mbappé: Trenér říkal, že na tréninku trefím úplně všechno, na zápase pak netrefím nic

To, že při výhře 4:1 neskóroval, ho mrzelo, ale zklamaný není. "Není to vůbec zklamání. Doufám, že góly přijdou. Jsem hlavně rád, že jsme získali tři body. Nervózní nejsem, spíš frustrovaný. Vím, že jak dám gól, tak to tam začne padat. To samé jsem měl minulou sezonu. To byla sice druhá liga, ale taky jsem měl na podzim jen čtyři góly, a na jaře jsem jich pak dal osm," uvedl na webu slavia.cz svěřenec kouče Jindřicha Trpišovského, který nedokázal odpovědět, zda by první pražskou trefu slavil. "Je to složité. Byl by to první gól ve Slavii, ale zase bych ho dal týmu, který mi v tomhle kroku hodně pomohl."

Na tréninku samozřejmě zakončení piluje. "Pan trenér říkal, že na tréninku trefím úplně všechno, na zápase pak netrefím nic. Stačí to prolomit. Přirovnal bych to k Ronaldovi v Juventusu, ten taky v prvních zápasech nedal gól. Vůbec se k němu ale jinak nepřirovnávám. Prostě každý hráč si musí s týmem sednout," doplnil Matoušek, pro kterého je nyní velkým vzorem pařížský expres Kylian Mbappé. "Hraju podobně jako on a snažím se o to. Je to vtipné v tom, že je přitom mladší než já."

Žádná hecovačka nových spoluhráčů ve Vršovicích neprobíhala. "Spíše mě hecovali kluci z Příbrami. Nejvíc asi Honza Rezek přímo na hřišti, ten mi říkal, ať mu nechodím na oči, jestli jim dám gól. Ale to všechno bylo z legrace," ozřejmil kolega Bořila, Deliho, Hušbauera a spol.

Změnila se nějak jeho role oproti tomu, jaké úkoly měl u řeky Litavky? "Je to hodně podobné v tom, že oba trenéři chtějí hrát fotbal. Ať už pan Cspalár, nebo pan Trpišovský. Není to tak rozlišné a proto se mi trénuje skvěle. Je to jiné v tom, že tady hraji v útoku. V Příbrami jsem hrál podhrota. Výrazně se nezměnila, spíš mám teď ale za úkol nabíhat za obranu. Bylo v tomhle zápase vidět, že tam pár náběhů bylo," připomněl Matoušek, jehož vyjádření nabídly stránky slavia.cz.