Na užším seznamu trenérských kandidátů pro Bayern figurují Wenger i Zidane

Na užším seznamu trenérských kandidátů pro Bayern figurují Wenger i Zidane

Pakliže by Niko Kovač v bavorské Allianz Areně nedokončil svou smlouvu a kvůli špatným výsledkům (obhájce titulu je až na šestém místě, což je šok) byl odvolán předčasně, jedním z jeho nástupců by se mohl stát bývalý manažer Arsenalu Arséne Wenger.

Tedy alespoň podle německého Bildu, který zmínil, že nespokojený šéf Bayernu Karl-Heinz Rummenigge již připravil pohotovostní plán. A kromě známého Francouze, jenž je bez práce již několik měsíců, je na užším seznamu také bývalý stratég Realu Zinedine Zidane, jenž na San Bernabéu skončil po třetím ovládnutí Ligy mistrů za sebou.

Tisk zmínil, že hráči Bayernu nemají s někdejším kormidelníkem Eintrachtu Franfkurt zrovna růžové vztahy a rádi by viděli jeho konec. Šestačtyřicetiletého trenéra, jehož svěřenci nevyhráli čtyři duely v řadě, což se slavnému klubu nestalo velmi dlouho, už veřejně kritizoval i kolumbijský režisér James Rodríguez, jenž je v Mnichově na dvouletém hostování. Exmonacké ikoně s minulostí v Portu se nelíbí jeho herní vytížení.

Pokud jde o zmíněná dvě trenérská esa, Wenger uvedl, že se chystá vrátit do fotbalu a také Zidanův agent Alain Miglaccio se nechal slyšet, že by se mohl jeho klient objevit na jedné z prestižních evropských laviček ještě v průběhu právě probíhající sezony. K žádné roční pauze by tak v jeho případě dojít nemuselo.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.