Reprezentace není pro Pavelku samozřejmost: Nikdy jsem se nepočítal za člena té kostry

Reprezentace není pro Pavelku samozřejmost: Nikdy jsem se nepočítal za člena té kostry

Sedmadvacetiletý středopolař David Pavelka z Kasimpasy měl minulý rok nabídku ze Slavie, ale podle svých slov chtěl ještě být v cizině, zkusit si to a konfrontovat se s hráči, kteří tam jsou. 

Za národní mužstvo nastoupil naposledy bývalý hráč Sparty či Liberce necelé dva roky zpět, když při těsné výhře nad Norskem v závěru střídal Lukáše Droppu.

O tom, s jakou náladou se do nároďáku vrací...

"S velkou chutí. Za každou nominaci jsem strašně rád, ale nebral jsem to nikdy jako samozřejmost. Nikdy jsem se nepočítal za člena té kostry. Snažil jsem se ty dva roky pracovat, makat, abych šanci dostal. Předešlý trenér sázel na jiné hráče, bral ty, kteří ho přesvědčili. A tak by to mělo být. Na jeho místě bych dělal to samé, vybral bych si hráče, kteří mě přesvědčili a s nimiž bych chtěl pracovat. Mně se to za krátkou dobu tady nepovedlo. Trenér měl prostě jinou představu o týmu, což respektuju."

O tom, že nového kouče Šilhavého zná z Liberce...

"S Libercem jsme slavili úspěch s poctivou defenzívou, měli jsme propracované protiútoky, měli jsme na to hráče. A tenkrát jsme v kvalifikaci Evropské ligy překvapili silné Udine. Ale všichni se vyvíjíme - trenér pak se Slavií hrál jiný fotbal, takže nějakou charakteristiku bych mu nechtěl vnucovat. Je dost flexibilní a umí se přizpůsobit zápasům. Je veřejné tajemství, že trenér je fér chlap a vždycky všechno říká na rovinu. Umí samozřejmě i přitvrdit, ale jeho nejsilnější stránkou vždycky bylo, že tým za ním šel, všichni byli ochotní za něj na hřišti bojovat, protože věřili tomu, co chtěl."