Hejda prozradil, že Šilhavý neúspěšně přemlouval také Hubníka: Tam není už žádná možnost

Hejda prozradil, že Šilhavý neúspěšně přemlouval také Hubníka: Tam není už žádná možnost

Osmadvacetiletý plzeňský stoper se sparťanskou, jabloneckou i příbramskou minulostí Lukáš Hejda přiznal, že ho povolání do národního mužstva před zápasy se Slovenskem a Ukrajinou překvapilo.

"Pro mě malinko překvapení, nebo spíš šok, že jsem byl nominovaný.Myslím, že ta nominace byla po Spartě, ten zápas se mi asi vyvedl, takže milé překvapení," neměl problém přiznat klubový svěřenec kouče Pavla Vrby.

Ačkoliv má na kontě jeden mezinárodní start z roku 2014 a součástí mládežnických reprezentací byl již od svých šestnácti let, do reprezentace mu pomohly i trable defenzivních konkurentů. Aktuálně jsou totiž mimo hru stopeři Jakub Jugas, Marek Suchý, Tomáš Kalas i Michael Lüftner...

"Kluci jsou teď zranění, takže samozřejmě ta šance je větší. Ale takhle to neberu. Jsem tady rád a přijmu jakoukoliv roli," ubezpečil majitel pěti českých titulů.

Nový šéf nejsledovanější lavičky v zemi Jaroslav Šilhavý měl přemlouvat k návratu do repre i jeho kolegu ze stoperské dvojice Romana Hubníka, leč neuspěl. "Tam není už žádná možnost. Bavili jsme se o tom, ale Roman mi říkal, že kvůli rodině by to už měl náročné. Během repre pauzy má víc času na rodinu a může si odpočinout," vysvětlil zkušený Hejda, jenž nosí na zádech dvojku.