Barák o Juventusu: Už loni byl hodně silný a letos je ještě o něco silnější, ale ubránit se dá

Barák o Juventusu: Už loni byl hodně silný a letos je ještě o něco silnější, ale ubránit se dá

Antonín Barák z Udinese mohl skórovat proti Juventusu, ale jeho střelecký pokus orazítkoval pouze favoritovu tyč. I tak měl však exslávista ze svého výkonu dobrý pocit a po zranění se zase dostává do herní pohody.

Třiadvacetiletý odchovanec Příbrami už zasáhl v sezoně Serie A do pěti zápasů, třikrát figuroval v základní sestavě a dohromady strávil na trávnících 216 minut čistého času.

V domácím klání s Bianconeri vydržel bývalý hráč Vlašimi na hřišti 75 minut, než by nahrazen Teodorczykem. Jak na něj živě zapůsobil pětinásobný držitel Zlatého míče Cristiano Ronaldo?

"Je to opravdu fantastický fotbalista, jehož fyzická kondice je až neskutečná. A k tomu rychlost, až abnormální výskok a navrch chytrost, ze které těží. Čeká na svou příležitost, a když se mu nabídne, okamžitě ji využije. Jako v zápase proti nám," uvedl na stránkách sport.cz svěřenec španělského kouče Julia Velázqueze.

Stará dáma zatím vládne soutěži bez ztráty kytičky, když vyhrála všech osm zápasů, které absolvovala. Dá se vůbec současné družině Maxe Allegriho vzdorovat? "Už loni byl hodně silný a letos je ještě o něco silnější, ale ubránit se dá. Je to ovšem těžké, protože nemá ve svém středu jen Ronalda, ale i Dybalu, Mandžukiče a třeba Douglase Costu, i když ten proti nám nenastoupil. Proto se nelze soustředit jen na jednoho hráče a toho bránit," pokračoval na webu sport.cz český reprezentant s jedenácti mezinárodními vystoupeními.

Mají Szczesny, Chiellini, Cuadrado, Can, Matuidi a spol. na to, aby letos vyhráli Champions League? "Šanci určitě mají. Zvláště, když nepřišel jen Ronaldo, ale i Bonucci, jenž ještě víc vyztužil defenzivu Juventusu, a společně s nimi pravý obránce Cancelo. Ten je totiž schopen se sám postarat o hru na kraji hřiště. Díky tomu se nabízí volnost a prostor pro Dybalu, který se tak stává rozdílovým hráčem," uzavřel své povídání pro sport.cz Barák.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.