Vrba by v Trnavě přivítal výsledek 3:3. Proč jsou podle kouče Plzně favoritem Slováci?

Vrba by v Trnavě přivítal výsledek 3:3. Proč jsou podle kouče Plzně favoritem Slováci?

Na nadcházející atraktivní derby Slovensko - Česko bude mimořádně zvědavý také šéf plzeňské lavičky Pavel Vrba a to zdaleka nejen kvůli tomu, že bude zvědavý na sestavu debutanta Jaroslava Šilhavého.

Bývalý kouč Anži Machačkala totiž v minulosti seděl na obou lavičkách - českou repre vedl z pozice hlavního trenéra a ještě předtím asistoval slovenskému stratégovi Jánu Kocianovi.

Podle soupisky se zdá, že budou domácí favoritem. V nominaci totiž nechybí Duda, Lobotka, Škriniar, Škrtel, Hamšík ani Kucka. "Když se podívám na průběh skupiny, na nominace a také na fakt, že se hraje v Trnavě, favoritem jsou Slováci. Jak je známo, diváci na trnavském stadionu jsou boučliví a vaši hráči toto místo dobře znají. Bude to pro ně velká výhoda," uvedl na webu sport.sk rodák z Přerova.

K našim východním sousedům opravdu chová respekt. "Na Euru ve Francii byli Slováci skvělí a potom jim v dalším kvalifikaci možná chybělo víc štěstí. Nic to nemění na tom, že je to stabilizovaný tým. Díky posledním výsledkům jste znovu pasovaní do role favoritů. Budete chtít postoupit na další Euro a pokud se to podaří, fanoučci budou hráče zase nosit na ramenou," pokračoval serverem sport.sk citovaný nadřízený Kozáčika, Hrošovského, Limberského a spol.

A co tip na sobotní výsledek? "Tohle ode mě nechtějte. Nebudu tipovat, ale věřím, že to bude dobrý fotbal a lidi bude bavit. Pro mě by bylo ideální, kdyby to skončilo 3:3," uzavřel kormidelník obhájce českého titulu, jehož vyjádření publikoval portál sport.sk.