Posílí se tápající Fenerbahce na Letné? Cocu by rád udělal ze Stanciua spoluhráče Škrtela, Soldada, Slimaniho a spol.

Stabilní rumunský reprezentant Nicolae Stanciu je součástí Sparty od třiadvacátého lednového dne, kdy do české metropole dorazil z Anderlechtu Brusel za 3,8 milionů eur.

Posílí se tápající Fenerbahce na Letné? Cocu by rád udělal ze Stanciua spoluhráče Škrtela, Soldada, Slimaniho a spol.

V barvách letenského "S" by však mohl mistr belgické ligy ze sezony 2016/2017 klidně vydržet pouhý rok. O špílmachra, který v Česku nastoupil k tomuto datu do 24 ligových duelů s bilancí devíti branek a podobného počtu asistencí, je totiž zájem v Turecku, kde se operuje s mnohem většími finančními prostředky.

Rumunský tisk reprezentovaný hned několika médii píše, že se o bývalého borce Vaslui či FCSB, jenž přišel do Generali arény ještě během éry Andrey Stramaccioniho, začal zajímat tamní gigant Fenerbahce Istanbul, který letos bojuje v Evropské lize a ve skupině má například Látalův Spartak Trnava.

Devatenáctinásobný mistr Süper Lig však odstartoval do nového ročníku hrůzostrašně a pod nizozemským trenérem Phillipem Cocuem se mu vůbec nedaří, o čemž svědčí současné patnácté místo s pouhým bodovým náskokem na sestupové pozice.

V istanbulském chrámu pro více než 53 tisíc diváků se tak zřejmě bude v zimním termínu opět posilovat. To vše i přesto, že na soupisce Fenerbahce najdete jména jako Škrtel, Valbuena, Soldado, Ayew nebo Slimani, který do Turecka dorazil na hostování z Leicesteru City.