Proč jsou Američané unešení z Ibrahimoviče? Nejlepší nahrávač MLS Dočkal už to pochopil...

Proč jsou Američané unešení z Ibrahimoviče? Nejlepší nahrávač MLS Dočkal už to pochopil...

Čerstvě třicetiletý středoplař Philadelphie Union Bořek Dočkal, jenž je se 17 přihrávkami nejlepším asistentem celé Major League Soccer, nebude chybět v play-off, které si jeho chlebodárce zajistil před pár dny.

"Sezona mohla být lepší ve spoustě ohledů. Ale ještě nás čeká další část, takže může být úspěšnější než doteď," uvedl spoluhráč desetigólového kanonýra Fabrice Picaulta, se kterým ho spojuje minulost na pražské Letné.

Ačkoliv není fotbal v Americe ani zdaleka nejpopulárnějším sportem, bývalý hráč Liberce, Konyasporu, Rosenborgu Trondheim, Henanu Jianye či Sparty zažil v základní části zápasy s atmosférou, jaké dosud svědkem nebyl...

"Hráli jsme v Atlantě a tam bylo 50 tisíc lidí. Nebo v Portlandu a Seattlu chodí pravidelně třicet, čtyřicet tisíc. Říká se, že v Americe fanoušci chodí na popcorn, ale tady bylo vyloženě fotbalové prostředí," pronesl český reprezentační záložník, jenž nechybí v Šilhavého nominaci na Slovensko a Ukrajinu.

To, že mají Američané rádi show, tušil, ale i tak byla jeho očekávání překonána. "Když se díváme na americké filmy, tak si říkáme, že některé věci přehánějí, že takhle by to ve skutečnosti nebylo. Ale oni takhle přehnaně reagují a žijí. Proto se jim líbí Zlatan Ibrahimovič. Oni potřebují člověka, co jim bude vykládat jako by nesmysly. Jim se to líbí, takže byl pozván do všech velkých show. Navíc přijde jeho první zápas a povedou se mu věci, co někteří nedokážou za kariéru. Pak ho čeká gól číslo 500 a on ho dá takovým stylem," uznal kvality švédského funkčního veterána a aktuálně druhého nejlepšího střelce MLS ten, jehož čtvrtý tým Východní konference čeká 21. října domácí střet s New Yorkem Red Bulls.