Čelůstka ocenil, že se na něj poprvé někdo z nároďáku přijel podívat: Na srazu je teď svěžejší vzduch

Čelůstka ocenil, že se na něj poprvé někdo z nároďáku přijel podívat: Na srazu je teď svěžejší vzduch

Ačkoliv už je Ondřeji Čelůstkovi z Antalyasporu 29 let, to, aby se na jeho zápas přijel podívat někdo z národního mužstva, se mu před pár dny přihodilo poprvé. Asistent Jaroslava Šilhavého Jiří Chytrý osobně přihlížel vítězství Antalyasporu nad Sivassporem, který se bývalému zadákovi Zlína, Slavie, Palerma, Trabzonsporu, Sunderlandu či Norimberku povedl.

"Je to něco jinýho. Jsem rád, že jsem se ve svých devětadvaceti letech dočkal toho, že se na mě přijeli podívat osobně. Nikdy předtím to nebylo. Když jsem hrál v Turecku, nebo v Anglii, tak nikde nikdo osobně nebyl. To víte, že jsem o tom kolikrát přemýšlel. Že by aspoň mohl proběhnout nějaký telefonát, aspoň něco. Ještě v Trabzonsporu jsme hráli dokonce Ligu mistrů a moc zájmu neproběhlo. V těchto momentech to bylo zklamání. Jsem rád, že to teď funguje jinak. Už tohle považuju za dobrý krok od nových trenérů reprezentace," pronesl zkušený defenzivní specialista, jehož slova vyšla na idnes.cz.

Pražský sraz před přesunem do Trnavy si pochvaluje. "Od prvního momentu, co jsem přijel, to tady na mě celkově dělá dobrý dojem. Atmosféra mi přijde dobrá, proti srazům v minulosti je tu svěžejší vzduch. Nechtěl bych to rozebírat do detailů, každý si o tom může utvořit obrázek sám. Ale třeba fajn bylo, že jsme si v první den srazu po večeři udělali teambulding, pobavili jsme se, pracovali jsme na tom, abychom se poznali ještě víc. Dobrá věc," pokračoval na webu idnes.cz univerzál, jehož klub je v Süper Lig na průběžné šesté pozici.

Šanci obléknout národní trikto má po necelém roce a proti Slovensku a Ukrajině tak může rozšířit svou dosavadní bilanci čtyř mezinárodních vystoupení. Sám je využitelný buď jako střední obránce, nebo na kraji defenzivní řady...

"Teprve uvidím. Ale na stoperu se cítím dobře, byl bych radši, kdybych mohl nastoupit tam. Je pravda, že vpravo je větší konkurence. Střední obránce mi vyhovuje, za poslední tři roky v Turecku jsem tam odehrál hodně zápasů. Na kraji hřiště jsem teď zaskakoval, jen když to trenér potřeboval," doplnil Čelůstka, který si před federálním derby nechce nepříjemné reprezentační období připouštět. "Nejsme v nejkomfortnější situaci. Ale je jen na nás, jak si s tím poradíme. A je to hlavně v hlavách. Pokusíme se udělat maximum, abychom to zvládli. V první řadě bychom se měli zaměřit na sebe a napravit ty špatné výsledky. To je to hlavní. Pokud budeme kompaktní a budeme hrát od podlahy, věřím, že uděláme dobrý výsledek," uzavřel na portálu idnes.cz ostřílený borec.