Odložené barcelonské zboží v Dortmundu pálí jako nikdo - vládne bundesligovým střelcům a stačilo mu na to jen 81 minut

Odložené barcelonské zboží v Dortmundu pálí jako nikdo - vládne bundesligovým střelcům a stačilo mu na to jen 81 minut

Jediným neporaženým celkem bundesligového peletonu je po sedmi kolech vedoucí Borussia Dortmund, která už nastřílela 23 branek, což je jasně nejvíc ze všech osmnácti zúčastněných týmů.

Švýcarský trenér Favre má v ofenzivní řadě k dispozici několik možností a to ještě do hry nezasáhl švédský supertalent Isak. Gólově už se však prosadili Brrun Larsen, Wolf, Marco Reus i Paco Alcácer, jenž je nejlepším střelcem BVB i celé ligy.

A jeho bilance je vážně neskutečná - do hry šel ze sedmi případů jen třikrát a vždy z lavičky, s tím, že během 81 minut čistého času se mu podařilo skórovat již šestkrát! Do střelecké listiny se pak zapsal i v Lize mistrů, čímž potvrzuje, že by mohl být pro vestfálského giganta opravdovým přínosem.

"Začátek sezóny se mi v Borussii vydařil. Teď je důležité v tom pokračovat a nezastavovat. Mým cílem teď je pomoct co nejvíc k týmu a pokud dostatu šanci hrát, tak z ní vytěžit co nejvíc," rozmlouval serverem eurofotbal.cz citovaný pětadvacetiletý reprezentant Španělska.

Bývalý snajpr Getafe či Valencie přitom stále patří Barceloně a v Německu je pouze na hostování, byť s opcí na trvalou spolupráci. "Rozhodl jsem se odejít jinam, abych mohl hrát častěji a znovu si svou práci užíval. V Barce to pro mě bylo těžké dostat se na hřiště na dostatečný počet minut. Kvalita hráčů je tam vysoká. Když s vámi o místo soupeří Messi, Suárez a Coutinho, je to složité. Se svým rozhodnutím jsem ale moc spokojený. Od prvního dne, kdy jsem dorazil do Německa, mi všichni pomáhají. Sice nemluvím jejich jazykem, ale myslím, že jsem se adaptoval velmi dobře," uzavřel na webu eurofotbal.cz útočník, za něhož svého času zaplatili Katalánci 30 milionů eur.

Německý deník Bild tento týden napsal, že už se vedení Borrusie shodlo na tom, že aktivuje opci ve výši 23 milionů eur, s tím, že španělský reprezentant by si v Signal Iduna Parku mohl během nadcházejících pěti sezon vydělávat 8 milionů eur ročně.