Dostane Bolt smlouvu, nebo ne? K rozuzlení dojde po páteční přípravě proti druholigovému soupeři

Nový ročník australské A-League startuje již v pátek 19. října a je otázkou, zdali u toho bude v barvách  celku Central Coast Mariners FC také Usain Bolt.

Dostane Bolt smlouvu, nebo ne? K rozuzlení dojde po páteční přípravě proti druholigovému soupeři

O jeho působení v klubu, který byl založen v roce 2004 a od té doby si u protinožců připsal jeden mistrovský titul, se totiž pořád ještě nerozhodlo.

Rozuzlení o kontraktu pro sezonu 2018/2019 už se ovšem blíží. Stane se tak v západní části Sydney v pátečním přípravném duelu proti druholigovému mužstvu Macarthur South Weset United...

"Bude to pro mě velký zápas. Myslím, že po něm se rozhodne, jestli se mnou bude klub počítat, nebo ne," nechal se slyšet šestinásobný olympijský vítěz v běhu na 100 a 200 metrů.

"Je dobré, jsou trenéři spokojeni s mou fyzickou připraveností, když budu hrát v základu. Je to velký krok dopředu. Pořád ale nevím, jestli je to dostatečné na to, abych hrál i soutěžní zápasy. Osobně cítím, že se zlepšuji, ale potřebuji odehrát co nejvíc duelů. Doteď jsem se zapojoval do přípravy většinou s rezervním týmem," doplnil světoznámý atlet.

"V pátek se představí více hráčů z áčka. Dostane se mi lepší podpory, protože jsou fotbalově vyspělejší. Trenér mi říkal, abych se soustředil na svůj výkon co nejvíc a využil šance, pokud se mi naskytnou," uzavřel.

Posouzení pak bude na pětapadesátiletém anglickém trenérovi Mike Mulveyovi. Jeho námořníci, kterým vládne od letošního léta a bude je chtít posunout z minulého posledního místa, zahajují soutěžní boje 21. října na půdě Brisbane Roar.