Emery mění, upravuje, zakazuje...co vše je u Gunners jiné od té doby, co se zavřely dveře za Wengerem?

Francouz Arséne Wenger vládl Arsenalu více než dvě dekády. Už několik měsíců však tradiční londýnské značce z Emirates Stadium šéfuje Španěl Unai Emery a to, že manažerské předání žezla proběhlo hladce, dokládá i skutečnost, že Gunners již téměř dva měsíce nenašli přemožitele a aktuálně táhnou sérii devíti soutěžních výher v řadě.

Emery mění, upravuje, zakazuje...co vše je u Gunners jiné od té doby, co se zavřely dveře za Wengerem?

Co vše se oproti minulosti na adrese Highbury House, 75 Drayton Park změnilo? Bývalý kouč Sevilly či Paris Saint-Germain, jenž spolupracuje zejména s Pablem Villanueovou a Juanem Carlosem Carcedem a od dalších zaměstnanců si i kvůli částečné jazykové bariéře zatím drží odstup, podle britského listu Daily Mail zintenzivnil tréninkové jednotky. Pracuje se v mnohem větším tempu, aby příprava co nejvíce připomínala podmínky, jimž budou jeho svěřenci čelit v regulérním utkání.

U tréninkového areálu se nově vybudovala krytá venkovní posilovna, jež hráčům umožňuje rychle a plynule přecházet od práce na hrací ploše k silové nebo kondiční složce. Nadprůměrná fyzická připravenost je vzhledem k jeho fotbalové filozofii nutná.

Tréninky se oproti zavedenému schéma posunuly více do odpoledních hodin, aby se přiblížily obvyklým výkopům zápasů. Pro pár hráčů, kteří byli pod Wenger zvyklí trénovat od desíti dopoledne, to byl na začátku šok, ale už si zvykli.

Emery nově zavedl i to, že Kanonýři před domácími utkánimi trénují přímo na Emirates Stadium. Opět z důvodu co největšího přiblížení skutečným podmínkám v ostrém klání. Základní sestava se pak hráčské kabině oznamuje až v den utkání, což je také rozdíl. Wenger tak někdy činil i dva nebo tři dny předem a dle mnohých tím hráče nemotivoval bojovat o své místo až do poslední možné chvíle.

A úpravy se pochopitelně dotkly také detailů ve výživě a stravovacím režimu. V tréninkovém centru jsou přísně zakázány veškeré slazené nápoje. Pomůže to v pondělí 22. října proti Leicesteru k jubilejnímu desátému triumfu za sebou?