Klopp označil Ligu národů za nejzbytečnější soutěž na světě. Jak to vidí jeho krajan Löw?

Liga národů nabídne v nadcházejících dnech další pokračování. Pro mnohé fanoušky zajímavá podívaná, kterou oceňují mnohdy i samotní reprezentanti. Ne každému však tato nově vzniklá soutěž šmakuje. Takový německý kouč ve službách Liverpoolu Jürgen Klopp ji označil za nejzbytečnější na světě. Jeho krajan Joachim Löw je však opačného názoru a už se nemůže dočkat konfrontace s nejkvalitnějšími výběry.

Klopp označil Ligu národů za nejzbytečnější soutěž na světě. Jak to vidí jeho krajan Löw?

Česká reprezentace zavítá v důležitém utkání na slovenskou půdu, bude se hrát o hodně. Ale také ve zbytku Evropy bude mnohé k vidění. Angličané například zamíří do Sevilly odčinit porážku se Španělskem ve Wembley. Pokud se jim to nepodaří, soupeř postoupí do finálového turnaje skupiny A. Mnozí tento systém oceňují proto, že se v něm o něco hraje a nutí každou zemi odevzdat ze sebe to nejlepší. V běžných přátelských utkáních se naopak točilo až příliš hráčů a také samotné aktéry na hrací ploše nesvazovala nutnost dobrého výsledku.

Zajímavý program čeká také německou reprezentaci. Ta se v sobotu představí v Amsterdamu proti Oranjes, o tři dny později pak změří síly s aktuálními mistry světa. Francie je v poslední době ve formě, zatímco naši západní sousedé se trápili a na vrcholném turnaji v Rusku selhali již ve skupině. První konfrontace Němců s Francouzy v září skončila bezbrankovou remízou.

„Jsou před námi dva důležité zápasy. Nastoupíme proti týmům, které jsou proti Německu vždy velmi motivované. Jsme si dobře vědomi vážnosti těchto střetnutí,“ nechal se slyšet v rozhovoru pro Kicker kouč Joachim Löw, který se zároveň ohradil proti výroku svého krajana Jürgena Kloppa. „Nesouhlasím s jeho názorem, podle kterého je Liga národů nejzbytečnější soutěží na světě. Pro mě jako reprezentačního trenéra je to dobrá myšlenka, protože můžeme hrát se špičkovými týmy,“ dodal kouč německého výběru.