Oblékne Benzema ještě někdy národní dres? Hlava francouzské repre o tom pochybuje

Oblékne Benzema ještě někdy národní dres? Hlava francouzské repre o tom pochybuje

Třicetiletý francouzský útočník Karim Benzema a reprezentační dres? O tomto spojení se spekuluje delší dobu, ale vše nasvědčuje tomu, že se tak již nestane. Odchovance Lyonu vyřadili z výběru pro vydírání spoluhráče Mathiua Valbeunu. Na adresu případného povolání se vyjádřil prezident tamní federace Noel Le Graet.

Zkušený útočník působí již od roku 2009 v Realu Madrid, kde však nemá na růžích ustláno. I přes slušný brankový přísun byl často stavěn na lavičku náhradníků a před každým přestupovým oknem spojován s prodejem. Jeho jméno bylo skloňováno již s Liverpoolem, Arsenalem, ale nabízela se i možnost, že by se vrátil zpět do Lyonu, který o něj jevil eminentní zájem.

Po odchodu Ronalda se očekávalo, že právě on a Bale budou hlavní palebnou silou Bílého baletu. Špatná produktivita však opět naznačuje, že by mohl být z kádru vyloučen. I to je jeden z důvodů, proč se prezident francouzské fotbalové federace domnívá, že do národního výběru již nikdy nenakoukne. Samotného hráče to musí samozřejmě frustrovat, neboť jeho krajané ovládli v létě světový šampionát v Rusku.

Na vině vyloučení bylo vydírání krajana Valbeuny prostřednictvím videonahrávky se sexuálním obsahem. Do té doby odehrál Benzema za Francii 81 zápasů a vstřelil 27 branek. „Věřím, že v reprezentaci nadobro skončil. Je to i z důvodu, že už delší dobu není v ideální formě. Tři a nebo čtyři roky se řešil ten problém, který se měl vyřídit mnohem dříve. Způsobilo nám to několik problémů,“ prohlásil Le Graet v rozhovoru pro deník Quest France.