Schick před bitvou se Slováky: Hamšíka a Škriniara znám z ligy. Hecovat se budeme asi až v tunelu

Český reprezentační výběr vstupuje do dalších bojů s novým trenérem. Karel Jarolím byl po selhání s Ukrajinou a Ruskou nahrazen Jaroslavem Šilhavým, který je mnohými označován jako dítě Karla Brücknera. Nový lodivod vsadil v nominaci i na útočníka AS Řím Patricka Schicka, který se před důležitým duelem se Slovenskem rozpovídal o situaci v reprezentaci.

Schick před bitvou se Slováky: Hamšíka a Škriniara znám z ligy. Hecovat se budeme asi až v tunelu

Schick se domnívá, že změna trenéra by mohla mít pro tým dobrý dopad a v kabině se trochu vyčistilo klima. „Samozřejmě přišel nový trenér, ale sami všichni víme, že to není jen o trenérovi. Není to tak, že se vymění trenér, najednou vše bude jinak a my začneme vyhrávat,“ poukazuje talentovaný střelec na fakt, že k dobrým výsledkům může vést dlouhá cesta.

„Myslím, že se trošku vyčistilo klíma, je to trošku uvolněnější, než co byly minulé srazy. Ale to je z velké části také o nás. Musím říct, že první dny byly pod novým koučem hodně pozitivní. Doufám, že to takhle bude pokračovat i po zápase na Slovensku. Zatím za sebou máme dva tréninky. Zvykáme si na nějaké nové věci, věřím, že si to sedne a ukážeme to v sobotu na hřišti. Minulé zápasy jsme nebyli úplně silní v kombinaci a na balonu, v tomhle by teď mohla být viditelná změna,“ poukázal Schick na faktory, které by měli ovlivnit výkonnost českého výběru.

Sám se proti našim východním sousedům postaví poprvé, neboť s nimi nezměřil síly ani v mládežnických kategoriích. „Samozřejmě víme, co je to za zápas. Myslím, že to bud Emží zvláštní náboj. Máme podobné hráče jako Slováci, i našich hráčů je docela dost v zahraničí. Zápas podle mě favorita nemá,“ pokračuje český legionář, který s některými hráči soupeře měří síly i v Serii A. „Hrál jsem proti Hamšíkovi, takže tyhle dva znám trošku víc. Se Škriniarem jsme občas v kontaktu, hecování zatím ještě nebylo, to bude asi až v tunelu,“ dodal Schick s úsměvem ve tváři.