Kúdela: Když se podaří Slovensko, bude to i pro trenéra dobrý odrazový můstek

Jednatřicetiletý slávistický zadák Ondřej Kúdela nastoupil za národní mužstvo jen jednou. Stalo se tak před více než deseti lety v neoficiálním utkání na kyperském soustředění proti Řecku. Proti Ukrajině a Slovensku tak bude mít šanci číslo 2.

Kúdela: Když se podaří Slovensko, bude to i pro trenéra dobrý odrazový můstek

"Věkem se jako nováček necítím, ale jinak to tak je. Když jsem byl poprvé nominovaný, bylo mi nějakých 20 let, už je to dlouho. Jel jsem na sraz z domova z Moravy a měl jsem menší nehodu. Pak to bylo příjemnější v tom, že jsem letěl na Kypr s Petrem Čechem. Narodilo se mu tehdy dítě, dostal den volna navíc a letěl sám. Já se k němu přifařil. Běžná linka to nebyla, byl to soukromý let," zavzpomínal zkušený defenzivní specialista v sešívaných službách s patnáctkou na zádech.

S novým hlavním koučem Jaroslavem Šilhavým už se bývalý hráč Slovácka, Sparty, Mladé Boleslavi či Slovanu Liberec potkal jak v národním mužstvu, tak na Kladně. "Přišel jsem na Kladno v době, kdy tam byli Bořek Dočkal, Marcel Gecov, kluci, co jsme spolu hrávali v jednadvacítce. Měli jsme docela dobře poskládaný mančaft, dařilo se nám. Trenér na nás nebyl moc přísný, ale když se někdy něco nepodařilo, dokázal zvýšit hlas. Fotbalové věci měl skvělé, ale hlavně po lidské stránce byl skvělý. Dokázal vnímat hráče a naslouchat jim a teď to bude chtít přenést i tady. Už nám i nastínil, že je to o té komunikaci. Věřím, že se nám bude dařit. Je dobře, že nás čeká hned derby se Slovenskem, které může hodně napovědět. Když se to podaří, bude to i pro trenéra dobrý odrazový můstek," ozřejmil ten, jenž si díky klubu Odrabasy Šymkent vyzkoušel i jedno zahraniční angažmá.

Šance na repre přitom v minulosti byla. "Je pravda, že párkrát v minulosti jsem se objevil jako náhradník, i za pana Jarolíma. Nějak jsem to ale neprožíval, protože jsem věděl, že je tu spousta kluků, a nevěděl jsem, jestli se někdo zraní. Nechával jsem tomu volný průběh. Teď jsem vůbec neměl žádné náznaky. Ale jsem rád, že jsem tady," pokračoval klubový spoluhráč Tecla, Mešanoviče, Jugase a spol.