Vaclík: Když byla Sevilla naposledy po osmi kolech první, vyhrála svůj jediný titul

Devětadvacetiletý Tomáš Vaclík zažívá v Andalusii krásné časy. Jeho Sevilla je v LaLize před Barcelonou i Realem na prvním místě a bývalý strážce svatyně Vítkovic, Viktorie Žižkov, Sparty a Basileje odchytal úplně vše.

Vaclík: Když byla Sevilla naposledy po osmi kolech první, vyhrála svůj jediný titul

"To asi nikdo nečekal, vždyť po prvních čtyřech kolech jsme měli čtyři body, prohráli jsme derby s Betisem. Ale pak se to otočilo. I díky ztrátám Realu s Barcelonou jsme nahoře. Hrajeme dobrý fotbal, začíná si to sedat, ale v konkurenci Realu, Barcelony a Atlétika nejsme favorit na celkový triumf. Ale dočetl jsem se, že když naposledy byla Sevilla po osmi kolech první, vyhrála svůj jediný titul," uvedl český reprezentant, jehož slova nabídl server idnes.cz.

Nynějšího angažmá v Primera División si neskutečně váží, konečně je součástí TOP 5 evropských lig. "Fakt mě baví. Hrozně mě to nakoplo. Celý život jsem pracoval na tom, abych se dostal někam, kde jsem teď. Ta kvalita hráčů okolo, zázemí, přístup. Hrozně mě to nabíjí. Prvních čtrnáct dní přitom bylo šílených. Na tréninku jsem nic nechytil, bylo to hrozné trápení a byl jsem úplně hotovej. Kdybych do Sevilly jel třeba jen na zkoušku, po dvou dnech mě pošlou domů," usmíval se svěřenec kouče Pabla Machína, jenž v minulosti vedl Numancii a Gironu.

Respekt už má Vaclík také v kabině, jejíž součástí jsou ofenzivní esa jako Muriel, Ben Yedder, Nolito, André Silva, Jesús Navas, Éder Banega nebo Promes. "Vidí, že se snažím učit jazyk. Že nejsem nějaký namyšlený pitomec. V některých zápasech jsem jim pomohl, v jiných oni mně. Jejich důvěra ke mně je stoprocentně jiná než ze začátku," uzavřel na webu idnes.cz Vaclík, jenž v prvních osmi ligových startech pustil za svá záda osm breanek.