Práce s Potočným? Hornyákovi to za to stojí: Je nevyzpytatelný s těžkou psychologií, ale zároveň vyspělý a kreativní

Nejlepším střelcem liberecké sezony je Roman Potočný, jenž dosud dosáhl na čtyři přesné zásahy včetně vítězné trefy do sítě zlínských Ševců. A to přitom v severních Čechách nehraje na hrotu útoku.

Práce s Potočným? Hornyákovi to za to stojí: Je nevyzpytatelný s těžkou psychologií, ale zároveň vyspělý a kreativní

Ačkoliv po deseti odehraných duelech vyrovnal svou brankovou bilanci z celé uplynulé sezony, ve které zasáhl do pětadvaceti duelů, tak je částí fanoušků často kritizován. "Já tyhle názory radši nečtu, nechci si tím nechat ovlivňovat psychiku. Třeba to píšou lidi, co mají sto padesát kilo a sedí doma na gauči," pronesl hráč týmu, který aktuálně táhne sérii tří výher v řadě...

"Po prohrách v Praze jsme si s klukama sedli a vyříkali jsme si to. Jsem rád, že nám to teď takhle šlape. Minulý rok nám poháry o kousek utekly, i když jsme měli po podzimu neskutečně našlápnuto. Letos se liga po základní části bude rozdělovat do skupin a my myslíme na tu první," pronesl podještědský borec.

Bývalý hráč Opavy, Táborska, Teplic či Bohemians 1905 nejčastěji skóruje zpoza vápna. "Já jsem takový kůň: nevidím do strany, spíš furt střílím," objasnil v interview pro idnes.cz sedmadvacetiletý svěřenec slovenského trenéra Zsolta Hornyáka.

Nový stratég Slovanu, jenž na stadionu U Nisy nahradil Davida Holoubka, na něj sází, byť přiznává, že to s ofenzivním borcem není lehké. "Pracuju s ním každý den, je to fotbalově vyspělý hráč, který má ale těžkou psychologii. Je nevyzpytatelný, zároveň však hodně kreativní, a tím pádem je osobnost. Za ty nervy mi to stojí, protože Roman to pomalu vrací mužstvu svými výkony a góly," objasnil šéf Hybše, Aaronse, Kerbra či Breiteho na stránkách idnes.cz.