Mezi 60 největšími světovými talenty, jimž ještě nebylo osmnáct, figuruje také útočník Votroků!

Britský list Guardian sestavil žebříček 60 největších talentů světového fotbalu s rokem narození 2001 a do jejich výběru se dokázal proklestit i jeden český zástupce.

Mezi 60 největšími světovými talenty, jimž ještě nebylo osmnáct, figuruje také útočník Votroků!

Mezi elitu se vměstnal útočník druholigového Hradce Králové Filip Firbacher, který momentální střílí branky za devatenáctku Votroků.

Svěřenec Marka Kuliče, jenž začínal jao brankář, debutoval v české reprezentaci do sedmnácti let jakožto patnáctiletý a v té době absoloval stáž v akademii Southamptonu, který ho i nadále sleduje.

"Poslali mi seznam věcí, na kterých je potřeba z mé strany pracovat, vlastně to je takový výstup z té stáže. A napsali mi, že mne budou i nadále sledovat. Pro mne to byla skvělá zkušenost, už jen možnost trénovat s fotbalisty jejich U23, z nichž někteří nastupují za áčko Southamptonu, seznámit se s prostředím okolo fotbalu v Anglii, to je pro každého hráče velký zážitek a taky motivace, povzbuzení do další dřiny v tréninku," uvedl na webu fchk.cz samotný nejlepší střelec hradeckého dorostu.

Český mladík se tak nachází po boku dalších nadějí, jakými jsou Yasser Larouci z Liverpoolu, Flavius Daniliuc z Bayernu Mnichov, Willem Geubbels z Monaka, Luca Unbehaun z Borussie Dortmund, Daishawn Redan z Chelsea, Nicolo Fagioli z Juventusu, Víctor Mollejo z Atlétika či Kondrad de la Fuente z Barcelony.

Výběr pak obsahuje i syna francouzského mistra světa i Evropy Liliana Thurama - Khéphrena Thurama-Uliena, jenž je kmenovým hráčem Monaka, nebo "chorvatského Neymara" Antonia Marina, kterého má pod smlouvu Dinamo Záhřeb.

Kompletní seznam všech talentů je k dispozici na tomto odkazu.