Berlusconi na to jde v Monze diktátorsky. Zakazuje tetování, náušnice, extravagantní účesy i plnovousy

Třetiligový italský celek Monza, který se drží v Serii C po úvodních pěti kolech na třetí pozici a bude mít ambice na postup, má nového majitele. Ještě to není tak dávno, co získal sto procent akcií bývalý premiér Apeninského poloostrova Silvio Berlusconi.

Berlusconi na to jde v Monze diktátorsky. Zakazuje tetování, náušnice, extravagantní účesy i plnovousy

Mocný muž, který dříve vlastnil AC Milán, pod jehož vedením se Rossoneri radovali z pěti triumfů v Lize mistrů a osmi ligových titulů, hodlá ve svém novém působišti vládnout pevnou rukou a plánuje svým hráčům zakázat tetování, náušnice, výstřední účesy či oblečení a dokonce také plnovousy.

"Moji hráči budou muset nosit slušné účesy, už jsme dokonce našli v Monze holiče, co je ostříhá zdarma. Hráči se také nebudou smět pyšnit hromadou náušnic, nebudou smět nosit plnovousy a tetování," překvapil webem aktualne.cz citovaný dvaaosmdesátiletý funkcionář.

"Chci abychom byli úplně jiní, než je moderní fotbal. Chci složit mladý tým výhradně z italských hráčů. Chtěl bych, aby byli příkladem fair play, takže po faulu se protihráči omluví, po zápase jim podají ruku a k rozhodčímu se budou chovat jako gentlemani. Když někdo hráče požádá o podpis, tak budou muset napsat křestní jméno i příjmení. Navíc čitelně, ne žádné škrábanice. A také vždycky budou muset chodit slušně oblečení," pokračoval Berlusconi, jehož vyjádření publikoval portál aktualne.cz.

A co názor kabiny? "Začnu prostě nosit dres s dlouhými rukávy," vzkázal devětadvacetiletý útočník Sasha Cori, který má potetované paže, tzv. rukávy. Zkušený ofenzivní borec s minulostí v Empoli či Ternaně, jenž nikdy neprošel Serií A, navíc vzkázal, že když bude střílet branky, že mu to vedení bude tolerovat. Zatím se do střelecké listiny zapsal dvakrát.