Je dražší Lobotka, nebo Jankto aneb 5 nejhodnotnějších hráčů na obou stranách?

Z klubového pohledu je český fotbal daleko před tím slovenským. Pokud se však podíváme na poslední žebříček FIFA, zjistíme, že naši východní sousedé jsou o dvacet míst výše.

Je dražší Lobotka, nebo Jankto aneb 5 nejhodnotnějších hráčů na obou stranách?

"Český fotbal je z klubového pohledu daleko před slovenským. Český šampion byl letos nasazený přímo do skupiny Ligy mistrů, takže to o něčem svědčí. Navíc české kluby pravidelně hrají ve skupinách Ligy mistrů nebo Evropské ligy. Češi mají navíc hodně hráčů v kvalitních evropských ligách. Nicméně se jim nedaří stabilizovat kádr, což je jejich problém, ale hráčskou kvalitu mají," pronesl hlavní trenér slovenského výběru Ján Kozák.

Pokud jde o srovnání kádrů, podle aktuálních cen dle serveru Transfermarkt jsou na tom lépe Slováci, jejichž soubor papírově přesahuje tři miliardy, zatímco ten český by zůstává pod touto hranicí.

Nejhodnotnější hráči obou týmů prošli Sampdorií Janov. Za Slovensko je to Milan Škriniar z Interu Milán, o něhož se podle El Mundo Deportivo zajímá také Barcelona. Za Česko pak Patrik Schick, který už se snaží druhou sezonu prorazit v AS Řím.

Mezi pět nejhodnotnějších Slováků už se nevlezli ani Juraj Kucka či Martin Škrtel. Druhý zmíněný stoper Fenerbahce Istanbul s dlouhou minulostí v Liverpoolu by se alespoň pořád vešel do ideální česko-slovenské jedenáctky, jak ji před sobotním výkopem federálního derby (v Trnavě od 15:00) sestavilo médium Šport.šk.

Ceny celých kádrů v roce 2018:

Slovensko: 129, 4 mil. eur (3,35 miliardy korun)

Česko: 111,1 mil. eur (2,87 miliardy korun)

Pět nejdražších hráčů na obou stranách:

(ceny jsou uváděny v milionech eur)

Slovensko: Škriniar 45, Hamšík 35, Lobotka 15, Dúbravka 4, Mak 4

Česko: Schick 18, Jankto 13,5, Barák 12,6, Kadeřábek 9,9, Vydra 9

Ideální česko-slovenská sestava podle Šport.sk:

Dúbravka – Škriniar, Škrtel, Novák – Kadeřábek, Lobotka, Hamšík, Jankto – Duda, Barák – Schick.