Na bývalého kapitána Sparty se valí jeden problém za druhým. Už není souzen jen v Brně, ale i v Praze

Někdejší český reprezentant a současný moderátor pořadu "Blikanec" Tomáš Řepka nemá trable pouze kvůli falešným sexuálním inzerátům směřovaným na svou bývalou choť Vlaďku Erbovou, ale také kvůli prodeji automobilu Mercedes.

Na bývalého kapitána Sparty se valí jeden problém za druhým. Už není souzen jen v Brně, ale i v Praze

Jak zaznělo ve čtvrteční obžalově, jíž se začal zabývat Obvodní soud pro Prahu 6, bývalý sparťanský kapitán totiž své známé Michaele Malíkové onen vůz prodal za 1,2 milionu korun, aniž by ho v dané době vlastnil. Tehdejším majitelm byla firma K & H.

Státní zástupce Jan Scholle se nechal slyšet, že k činu došlo 18. prosince 2016 v jednom z dejvických barů. Zmíněná Malíková vypověděla následující: "Je to sportovec, který si vydělal každou korunu poctivě. Nikdy by mě nenapadlo ani ve snu, že by tam něco nemělo být v pořádku. Věděla jsem, že pan Řepka přišel o řidičský průkaz, auto mu stálo u domu. Napadlo se mě ho zeptat, jestli by ho neprodal. Od začátku jsme se bavili o koupi, ne o půjčce," citoval server aktualne.cz slova svědkyni, které internacionál podepsal dokument, ve kterém se zavázal, že pokud auto nepřevede do roka, zaplacenou částku jí vrátí. "Pan Řepka ale auto nepřepisoval. Potom přestal pomalu a jistě komunikovat, nezvedal mi telefony. Pak mi auto zabavili," doplnila.

Ke kauze se vyjádřil i další svědek Jiří Otáhal z firmy K & H. "Můj šéf se s panem Řepkou znal a držel nad ním ochrannou ruku. Když mu hrozila exekuce, chtěl mu pomoci. Firma auto koupila a Řepkovi ho začala pronajímat, aby ho začal používat. Nájem však neplatil a ořestal úplně komunikovat. Párkrát jsem i zajel do Černošic, jestli není doma, ale nikdo mi neotevřel," zaznělo na aktualne.cz.

Exzadák Baníku, West Hamu či Fiorentiny, který má v trestním rejstříku i dvakrát podmíněný trest za řízení v opilosti a kvůli zanedbání povinné výživy musí absolvovat i 180 hodin obecně prospěšných prací, se z hlavního líčení omluvil předem a na policii dříve odmítl vypovídat. Za zpronevěru mu ale vzhledem k výši škody hrozí dva až osm let vězení. A protože je souzen také v Brně, v případě, že ho shledají vinným také v metropoli, bude se ukládat souhrnný trest.