Mourinho mi nevěřil, vysvětluje legendární Kaká svůj neúspěch v Realu

Držitel Zlatého míče z roku 2007 Ricardo Kaká po přestupu z AC Milán do Realu Madrid nepodával tak výborné výkony a mnozí hovoří dokonce o tom, že si na San Bernabeu zničil kariéru. Sám hvězdný Brazilec nedávno prozradil, co možná může za jeho výkonostní pokles.

Mourinho mi nevěřil, vysvětluje legendární Kaká svůj neúspěch v Realu

Kaká vyhrál s brazilskou reprezentací mistrovství světa a rok po něm přestoupil do Milána. Tam se z něj postupně stala světová hvězda a úplně nejvíc se mu dařilo v roce 2007, kdy s týmem vyhrál Ligu mistrů a později mu byl za jeho skvělé výkony udělen Zlatý míč. Jedná se o posledního držitele této trofeje, který není Lionel Messi ani Cristiano Ronaldo.

Real Madrid v létě 2009 dělal kompletní přestavbu kádru a koupil do svého týmu hvězdná jména v čele s Cristianem Ronaldem, mezi příchozími byl ale i útočník Karim Benzema či záložníci Xabi Alonso a právě Ricardo Kaká. Na San Bernabeu strávil čtyři sezóny, na výkony v Miláně ale nikdy nenavázal a přesto, že se mu vlastně dařilo docela dobře, stále klesal a v roce 2013 odešel zpět na San Siro.

Proč ale v Madridu nehrál tak dobře, jako v Miláně? Možná za to může větší konkurence. Kaká ale vinu svádí na trenéra Josého Mourinha, jenž jej trénoval tři z oněch čtyř sezón. "Mourinho je výborný trenér, ale měli jsme spolu velmi komplikovaný vztah, ačkoliv jsme se navzájem respektovali," říká na adresu portugalského kouče Kaká.

"Neměl jsem pocit, že jsem hrál špatně, přesto mi ale důvěru neprojevoval. A to se stupňovalo. Ke konci mi už vůbec nevěřil," smutní Kaká, jenž vysvětluje své angažmá v Madridu.