Barcelona chce nového stopera. Koho lanaří na Camp Nou?

FC Barcelona má ve svém kádru kvalitní stopery, i přesto je ale co zlepšovat. V základní sestavě hrají zkušení a kvalitní Piqué a Umtiti, na lavičce to ale trochu skřípe a Barca by ráda přivedla třetího světového stopera, jak to má například i úhlavní rival Real Madrid.

Barcelona chce nového stopera. Koho lanaří na Camp Nou?

V létě sice přišel do Katalánska francouzský stoper Clement Lenglet, ten ale zatím ani zdaleka neoslnil a vůbec by nebylo překvapení, kdyby během nebo po této sezóně svůj nový tým opustil. V zimě by mu navíc mohla přijít konkurence. Na Camp Nou má totiž namířeno senegalský stoper Neapole Kalidou Koulibaly.

Sedmadvacetiletý stoper má dosud zkušenosti s francouzskou, belgickou a italskou ligou. V Neapoli už působí čtyři léta stal se z něj jeden z nejlepších stoperů a od té doby je každé léto spojován s transferem. Usilovaly o něj týmy z Anglie, především Manchester United, Chelsea, ale i německý Dortmund.

Nyní, ač je letní přestupové období dávno za námi, má Koulibaly dalšího zájemce - Barcelonu. Ta by jej ráda přivedla už v lednu, v případě neúspěchu o něj bude ale usilovat i v létě 2019. S Neapolí by se Katalánci nejspíše domluvili, jsou totiž ochotni za něj nabídnout částku převyšující 60 milionů euro.