Od Čermáka se na západě čeká víc. Důvod? Mezery v rychlosti, důrazu, dynamice i agresivitě

Plzeň získala Aleše Čermáka před nějakými patnácti měsíci. Exsparťan s minulostí v Boleslavi, Loko Vltavín či Hradci Králové za Viktorii zatím odehrál 26 zápasů s bilancí pěti vstřelených branek, což není úplně špatné, ovšem i tak se od něj čekalo více.

Od Čermáka se na západě čeká víc. Důvod? Mezery v rychlosti, důrazu, dynamice i agresivitě

Z možných 41 kol figuroval v základní sestavě kouče Pavla Vrby pouze osmnáctkrát a v Doosan aréně se mělo za to, že Daniela Koláře vystrnadí z pozice desítky mnohem dříve a hlavně přesvědčivěji.

"Čermák je fotbalista, který je technicky skvěle vybavený a v tomto ohledu patří k nejlepším hráčům v našem mužstvu, ale chybí mu větší rychlost a důraz. Kdyby v těchto věcech více vyčníval, byl by mnohem zajímavější. V utkání ale dal gól, který sám vymyslel, takže v tomto ohledu splnil to, co jsme potřebovali. Ale abych se přiznal, očekáváme od něj ještě víc," vzkázal Deníkem Sport citovaný exreprezentační kouč, jenž čtyřiadvacetiletého borce poslal v MOL Cupu na půdě Vyškova do boje od úvodních minut.

Jeho bývalý kouč Bohuslav Pilný, jenž se s ním setkal v Hradci, ho vyzdvihl, ovšem jedním dechem připomněl i jeho slabší stránky, čímž dal za pravdu také jeho současnému šéfovi ze Štruncových sadů. "Zaujetí má, ale navenek to vypadá, že ho nemá. Má i velký akční rádius, umí se dostat do zakončení, nadstandardní složkou jeho hry je přebírání míče směrem nahoru. Když jsme se o něm bavili na všelijakých hodnoceních s trenéry, třeba s Ladislavem Škorpilem, tak jsme se vždy dostali k tomu, že mu chybí dynamika, větší agresivita a důraz. Dost jsme se dohadovali, zda je to hráč pro velký fotbal, či nikoliv. Osobně jsem vždy tvrdil, že ano. Ovšem musím přiznat, že jsem čekal, že v Plzni bude výraznější. Je k diskusi, jak by vypadal, kdyby hrál stabilně. Třeba by se stal tahounem. Pořád si myslím, že se prosadí. Moc bych mu to přál," pronesl bývalý stratég Viktorie Žižkov, jehož slova vyšla na isport.blesk.cz.

"Nový Marek Matějovský", jak ho v rozhovoru s námi nazval svého času Patrik Schick, sice čekal na úvodní trefu sezony jedenáct ligových kol a v rámci LM proti AS Řím byl pouze na tribuně, nicméně druhý start mezi jedenácti vyvolenými může přinést indícii, že by se věc mohla otočit v jeho prospěch.