Viktoria bez potíží otevřela osmifinálové brány poháru, na Moravě koncertoval hlavně Chorý

Třetí kolo MOL Cupu zaválo úřadujícího mistra ze západočeské Doosan arény nedaleko Brna, kde je doma tamní účastník Moravskoslezské fotbalové ligy MFK Vyškov.

Viktoria bez potíží otevřela osmifinálové brány poháru, na Moravě koncertoval hlavně Chorý

Kouč favorita Pavel Vrba kádr poskládal i z hráčů, kteří dosud ve Fortuna:ligy až tak vytížení nebyli a v záíkladu se tak objevili například Tomáš Hájek, Milan Havel, Aleš Čermák, Tomáš Chorý nebo Pavel Bucha, pro něhož šlo o první start za áčko Viktorie.

Velmi přesvědčivý byl zejména první poločas, který Pernica, Hubník, Procházka a spol. ovládli čtyřgólovým rozdílem. Nejvíce byl vidět autor čtyř přesných zásahů Tomáš Chorý, který proti outsiderovi z Moravy deřil v páté, pětadvacáté, pětačtyřicáté a devětačtyřicáté minutě, kdy předvedl fantastickou individální akci korunovanou zakončením do prázdné svatyně domácích.

Další trefu aktuálně druhého týmu prvoligového peletonu, který však za Slavií zaostává pouze o skóre, zařídil třicetiletý Jakub Řezníček, jenž toho v české nejvyšší soutěži také neodehrál zrovna moc, ovšem 104 minut čistého času v jedenácti kolech přetavil i tak ve dva góly.

Před návštěvou 2 463 diváků, kteří si mohli zakřičet "gól" alespoň jednou díky Ondřeji Vintrovi, dokráčeli hosté z Plzně mezi nejlepších 16 týmů MOL Cupu bez větších problémů a to i přesto, že už se ve druhém dějství hrál vyrovnaný fotbal s příležitostmi na obou stranách. Posledních pětadvacet minut si zahrál také Ubong Ekpai, jenž nahradil o dvanáct let staršího Milana Petrželu.

Třetí kolo MOL Cupu:

MFK Vyškov - FC Viktoria Plzeň 1:5 (0:4)
Branky: 55. Vintr – 5. Chorý, 25. Chorý, 29. Řezníček, 45. Chorý, 49. Chorý. Rozhodčí: Vojkovský – Batík, Dohnálek. Diváci: 2463.

MFK Vyškov: Sova – Sečkář, Krejčí, M. Vintr, O. Vintr, Matocha, Lahodný, Cvijović (18. Zavadil), Tijani, Jeřábek, Němeček (67. Přerovský).

FC Viktoria Plzeň: Hruška – Pernica, Hubník, Hájek – Petržela, Procházka, Bucha, Havel – Čermák – Chorý, Řezníček.