Svou budoucnost exletenská hvězda Philadelphie v rukou nemá: Nemusí záležet na tom, co si budu přát

To, že se stal třicetiletý špílmachr s desítkou na zádech Bořek Dočkal ve Philadelphii Union důležitou postavou, je nezpochybnitelné a dokazuje to třeba jeho vedení v žebříčku nejlepších asistentů celé MLS a vytvoření nového klubového rekordu právě v přihrávkách.

Svou budoucnost exletenská hvězda Philadelphie v rukou nemá: Nemusí záležet na tom, co si budu přát

Exsparťan s minulostí v Rosenborgu Trondheim, za kterého dostal letenský celek 230 milionů korun, však na východním pobřeží pouze hostuje z čínského celku Che-nan Ťien-jie a to, zda bude v USA pokračovat také příští rok, je otázkou.

Kontrakt v Asii mu běží ještě na dvě sezony, protože se prodloužil oním hostováním. "Moje situace se může vyvinout různě a nemusí záležet na tom, co si budu přát. To budeme řešit po sezoně, ne teď. V Číně mám dál platnou smlouvu, která se hostováním ještě o rok prodloužila, takže zbývají dva roky. O mojí budoucnosti rozhodne klub," krčil rameny kolega Baráka, Jankta, Vydry a spol.

Nový sportovní ředitel Philadelphie Ernst Tanner se však nechal slyšet, že bude chtít produktivního českého reprezentanta udržet i nadále a bude usilovat o prodloužení půjčky.

"Rád bych ho tu měl i příští sezonu. Pokud budeme moci pokračovat ve spolupráci, bude naší prioritou. Ale víme, jak to v byznysu chodí," citoval web sport.cz někdejšího funkcionáře Hoffenheimu, jenž se do Ameriky přesunul z akademie Red Bullu Salcburk.

Philadelphia získala s přemýšlivým Dočkalem nejvíce bodů v dějinách svého působení v Major League Soccer a může se těšit na play-off.