Chorý před zástupcem MSFL smekl, Vrba zkoušel nové rozestavení a poprvé mohl hodnotit i exslávista Bucha...

OBSAHUJE OHLASY

Plzeň zahájila svou letošní cestu MOL Cupem přesvědčivou výhrou na půdě účastníka MSFL z Vyškova (5:1) a bez problémů se zařadila mezi nejlepších šestnáct celků celé soutěže.

Chorý před zástupcem MSFL smekl, Vrba zkoušel nové rozestavení a poprvé mohl hodnotit i exslávista Bucha...

Pavel Vrba, jenž nasadil sestavu bez několika důležitých hráčů, sáhl k netradičnímu rozestavení 3-5-2. "Chtěli jsme, aby dostali prostor i ti hráči, kteří hrají méně. I proto jsme sáhli k tomuto rozestavení," ozřejmil na webu fcviktoria.cz někdejší stratég české reprezentace.

"Je důležité, že jsme ten zápas zvládli. V poločase to bylo 4:0 a o tom postupu bylo v podstatě rozhodnuto. Po té páté brance jsme ubrali na můj vkus až moc, ale utkání jsme měli celou dobu pod kontrolou," pokračoval bývalý kouč Anži Machačkala.

Nejvýraznějším mužem západočeské sestavy byl autor čtyř branek Tomáš Chorý. "Ze začátku byl soupeř namotivovaný a hodně do nás chodil. Nás pak uklidnila první chyba gólmana, kdy jsme vstřelili gól na 1:0. Po něm jsme se chytli, rychle přidali další góly a zápas už kontrolovali. Ale smekám před soupeřem, sehráli kvalitní zápas a nemají se za co stydět," přednesl exolomoucký snajpr, jenž se vyjádřil také ke své produktivitě. "Já jsem určitě spokojený. Možná těch gólů mohlo být i více, ale čtyři jsem v mistrovském zápase ještě nedal, takže super. Po těch třech gólech už jsem si věřil, tak jsem si řekl, že to zkusím a vznikl z toho nádherný gól," usmíval se čtvrteční hrdina Viktorie.

A první duel za plzeňské áčko absolvoval dvacetiletý záložník Pavel Bucha, jenž dorazil do Doosan arény během léta ze Slavie a ne zrovna za úplně mírumilovných podmínek. "Zápas to byl určitě těžký, i když se to podle výsledku možná nezdá. Věděli jsme, že to tady nebude nic lehkého a že nesmíme nic podcenit. Naštěstí jsme dali rychlé góly – ze začátku jsme proměnili snad všechny větší šance a pak už jsme si to pohlídali," uzavřel na webu fcviktoria.cz perspektivní středopolař se sešívanou minulostí.