Jednička Varnsdorfu: Troufám si říci, že před sebou mám nejlepší stopery ve druhé lize

Jednička Varnsdorfu: Troufám si říci, že před sebou mám nejlepší stopery ve druhé lize

I ve druhé nejvyšší soutěži je odehráno jedenáct kol, po nichž má nejlepší defenzivní statistiku druhý Hradec Králové a pátý Varnsdorf. Oba celky zatím inkasovaly jen pět branek.

Třicetiletý gólman druhého zmíněného musžtva Radek Porcal udržel v sedmi případech z jedenáci čisté konto a zaslouženě se stal ve FNL nejlepším hráčem měsíce září.

Když se nebude počítat hostování v Liberci, varnsdorfský trikot obléká již od roku 2010, což už je hezká řádka let. "Abych řekl pravdu, tak na konci minulé sezóny jsem byl tak psychický zničený, že jsem si dal 14 dní na rozmyšlenou, zdali vůbec pokračovat. Nakonec jsem se rozhodl pokračovat hlavně kvůli rodině, která mi říkala, ať ještě nekončím, že je na to ještě brzy," uvedl v interview pro fnliga.cz svěřenec kouče Davida Oulehly.

Právě trenér se postaral o změnu kapitána a brankář musel pásku sundat. "S příchodem trenéra se změnil i kapitán, trenér si vybral Pavla Rudnytskeho a já to plně respektuji. Byl jsem v této roli nějaké tři nebo čtyři roky, tak teď mám alespoň více klidu na práci," objasnil na webu fnliga.cz zkušený Porcal.

Zatímco loni se bojovalo o záchranu, letos se jeho tým pohybuje v první polovině tabulky a po třetině soutěže je čtvrtý. Co se změnilo? "Za to nemůže kouzlo, ale jen dobrá týmová práce. Troufám si říci, že před sebou mám nejlepší stopery ve druhé lize, a navíc v záloze jsou pitbulové Bláha a Kodeš, takže soupeři nemají příliš možností dostat se ke střele. Když to tak vezmu, tak proti Hradci a Jihlavě jsem neměl takřka žádnou práci, kluci to vše zvládli za mě," doplnil strážce svatyně, jehož mužstvo však na druhou stranu příliš branek nestřílí. "Je to zajímavé, přitom my nechceme hrát žádný beton, ale to tak prostě někdy vyjde. Jsme však rádi, že nám to funguje. Co si myslí ostatní nám může být jedno, důležité jsou body a ty my máme. Varnsdorf má sice méně příznivců, zato však více náročných. Zatím však dostáváme jen kladné ohlasy."

A co osobní ambice? Třicet let ještě přeci jen pro gólmana není žádný vysoký věk. "Pro mě se nic nemění, stále bych si chtěl zahrát naši nejvyšší soutěž," uzavřel na stránkách fnliga.cz kolega Zbrožka, Kodeše, Bláhy, Richtera a spol.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.