Víc jsem si přát nemohl, říká Šilhavý po úspěšném debutu. Češi hráli týmově, chválil kouč soupeře

OBSAHUJE OHLASY

Nový trenér Jaroslav Šilhavý má za sebou úspěšný debut jako kouč české reprezentace. Jeho tým porazil Slovensko 2:1 a předvedl o poznání lepší výkon, než tomu bývalo za časů Karla Jarolíma. Sám Šilhavý po utkání poskytl velké množství ohlasů, k utkání se vyjádřil ale i trenér Slováků Ján Kozák.

Víc jsem si přát nemohl, říká Šilhavý po úspěšném debutu. Češi hráli týmově, chválil kouč soupeře

„Víc jsem si ani přát nemohl. Velký zápas, derby na Slovensku, je to úžasné,“ začal bývalý trenér Liberce, Jablonce či Slavie. "Mám obrovskou radost, snad to nebude jen první vlaštovka. Věřím, že se budeme zlepšovat," doufá Šilhavý v lepší zítřky, zároveň se ale nechce nechat unést po jednom vítězství.

"Slováci mají skvělou generaci. Ale myslím si, že o ten gól jsme byli lepší. Asi to tak měl být," chválí Šilhavý i svého oponenta. "Chválím všechny kluky, i ty, kteří nehráli. Bylo to pro mě silné," řekl po svém debutu a chvály se dočkali i jeho svěřenci. "Samozřejmě z části měla změna trenéra na mužstvo vliv. Nicméně nemyslím si, že ihned po příchodu nového trenéra se vše otočilo," pokračoval nový kouč reprezentace.

Ke svému týmu, ale i české reprezentaci, se vyjádřil i kouč slovenské reprezentace Ján Kozák. "Hráli týmově, byli efektivní, úkoly plnili nadstandardně. Když se vyhraje, je všechno v pořádku," dočkalo se Česko chvály od lodivoda Slovenska. "Nový trenér postavil zkušenější tým, ale abych byl upřímný, víc jsem se zaměřil na své mužstvo, takže bych při dalším hodnocení nebyl objektivní," zdržel se však dalších komentářů na adresu týmu Šilhavého.

"Především za první poločas by toho bylo dost. Měli být víc sebevědomí, při zakládání útoků měli hrát víc kolmo dopředu, být jistější s míčem. Druhý poločas měli chlapci dobrý úsek hry, dvacet, pětadvacet minut byli dominantním, lepším týmem, ale paradoxně jsme dostali dva góly a prohráli," okomentoval Kozák výkon svých svěřenců.

(zdroj: fotbal.idnes.cz)