Exslávista Jaroš ví, že cesta do prvního týmu Reds je stále dlouhá a že bude stát ještě hodně úsilí

Exslávista Jaroš ví, že cesta do prvního týmu Reds je stále dlouhá a že bude stát ještě hodně úsilí

Exslávistický brankář Vítězslav Jaroš už je součástí slavných Reds z Anfield Road od svých patnácti let. A po roce a půl v liverpoolských službách jeho pozice není vůbec špatná...

V sedmnácti letech nastupuje s o dva roky staršími kolegy v juniorské Lize mistrů Youth League a v klubové hierarchii ve městě Beatles už tak má před sebou pouze gólmany áčka, čili Alissona, Mignoleta a Grabaru.

"Asi se to tak dá říct, ale pořád je přede mnou dlouhá cesta. Když jsem přišel, tak jsem si musel zvykat na rychlost. Je to o dost rychlejší a silovější. Musel jsem se naučit rychleji přemýšlet a reagovat. Trenér osmnáctky mi řekl, že budu jednička, a zatím to plní. Chytal jsem každý zápas až na jedno malé zranění. Na zápasy juniorské Ligy mistrů pak cestujeme společně s A-týmem, o to prestižnější to pro nás je," objasnil v interview pro sport.cz člen osmnáctinásobného šampina ostrovů.

Podle jeho slov se bude akademie spojovat s tréninkovým centrem, takže by měl svěřence manažera Kloppa vídat častěji. "Allison Becker je jeden z nejlepších gólmanů na světě a určitě je co se od něj učit. Takže když bych se dostal na tréninky s áčkem, určitě bych ho hodně pozoroval a snažil se od něj něco pochytit," pokračoval na webu sport.cz někdejší svěřenec Stevena Gerrarda, který ale nyní působí jako hlavní kouč Glasgow Rangers.

Luděk Mikloško z agentury Sport Invest věští čerstvému reprezentantovi do 18 let, o což se postaral Luboš Kozel, slibnou budoucnost. "Víťa chytil šanci za pačesy. Chytá pravidelně, teď se dostal na pozici jedničky v osmnáctce. Dalo mu to obrovsky moc. Nabral svalovou hmotu, dnes už je to dospělý chlap, i když mu je stále 17 let. To, že Víťa chytá v Youth League, svědčí o tom, že si vydobyl pozici a má to ve svých rukách. Nastavené to má dobře. Je navíc rozumný kluk, je na začátku všeho a musí si z toho vzít co nejvíce. Sám ví, že cesta do prvního týmu je stále dlouhá a že bude stát ještě hodně úsilí. Ale ví, co chce. Je to prototyp moderního brankáře. Je klidný na míči, umí hrát oběma nohama a nebojí se toho, což je v dnešním fotbale důležité. Nenechá se rozhodit," chválil nadějného teenagera někdejší strážce svatyně West Hamu United, jehož vyjádření publikoval sport.cz.