Polská senzace nedá nikomu spát. Kdo je v lovu zatím favoritem a kdy by měl škubat prutem?

Polská senzace nedá nikomu spát. Kdo je v lovu zatím favoritem a kdy by měl škubat prutem?

Kariéra třiadvacetiletého útočníka FC Janov může nabrat změn, které ještě před pár měsíci nikdo netipoval. Polský legionář s číslem devět na svých zádech je senzací letošního ročníku Serie A a očekává se, že ho velmi brzy uloví zvučnější majitel za pořádný peníz. Které kluby jsou skloňovány a kdy by se tak mohlo stát?

Piatek přišel v roli neznámého hráče v létě za 4 miliony eur z Cracovie. Jen pár týdnů po tom, co opustil rodnou zem, začal italské publikum oslňovat svými schopnostmi a řekl si o stabilní místo v základní sestavě. V tuto chvíli máme za sebou osm ligových kol, z toho hned do sedmi utkání tento talentovaný střelec zasáhl.

Od hráče, který se měl v této sezóně teprve rozkoukávat, asi nikdo nečekal, že by na svém kontě mohl mít již devět branek. Jeho cena už stihla rapidně vzrůst a aktuálně se pohybuje okolo čtyřiceti milionů eur. Pokud si střelecký apetit udrží, může jeho cenovka ještě povyrůst.

Jeho schopnosti a efektivita v koncovce samo sebou nenechala klidnými evropské giganty. Mezi prvními zájemci se objevily Bayern Mnichov nebo Neapol, později se začalo mluvit o přestupu do Chelsea či Barcelony. Podle italských listů má však v závodě o jeho zisk náskok Juventus, který by jej mohl už v lednu zakoupit. Součástí dohody by pak měl být fakt, že do konce sezóny ještě setrvá v Janově.