Barák: Můžeme dát hlavy nahoru, náš tým má sílu

OBSAHUJE OHLASY

V Charkově padl první inkasovaný gól do české sítě po chybě Antonína Baráka, který uvedl, že Marlose, jenž ho obral o míč, měl ve slepém bodě a měl to řešit jinak.

Barák: Můžeme dát hlavy nahoru, náš tým má sílu

Za předvedený výkon se však soubor Jaroslava Šilhavého stydět nemusí. "Můžeme dát hlavy nahoru. Myslím, že jsme neodevzdali špatný výkon. Výhra se Slovenskem nás hodně nabudila, vlila nám pozitivní krev do žil, což proti Ukrajině bylo vidět, máme se od čeho odpíchnout. Můžeme hrát s každým. Musíme plnit jednoduché věci a být sebevědomí na míči. Dokázali jsme Ukrajinu kolikrát zatlačit i na delší časové úseky na jejich polovinu. Náš tým má sílu a věřím, že máme na čem stavět a že půjdeme nahoru," pronesl po závěrečném hvizdu bývalý hráč Příbrami či Slavie.

Oproti éře Karla Jarolíma je vidět evidentní změna. "Nechci to nějak hodnotit, je to trochu nefér i vůči předchozímu realizačnímu týmu. Když se vymění trenér, tak i na klubové úrovni je to nějaký nový impulz. A nám to pomohlo. Odehráli jsme dva dobré zápasy, ale teď na to musíme hlavně navázat z dlouhodobého hlediska, musíme podávat zlepšující se výkony," pokračoval.

Co chybělo k tomu, aby si Češi odvezli lepší výsledek než těsnou porážku? "Možná větší klid, ve druhé půli jsme měli slibné šance. Měli jsme vstřelit branku, ale bohužel se nám to nepovedlo. Ze zápasu si musíme vzít to pozitivní," doplnil kmenový záložník Udinese, jenž hraje druhým rokem Serii A.

Třetí duel Ligy národů na východu Evropy byl mimořádně náročný. "Tlačili jsme se dopředu a oni chodili po zisku balonu hned nahoru. To bylo vyčerpávající, vydali jsme se všichni. Myslím, že i Ukrajince zápas hodně bolel," doplnil kolega Gebre Selassieho, Brabce, Čelůstky a spol., který proti Ukrajině dělal také černou práci.