Frťala vrátil Votroky na špici: Podařilo se nám probrat některé hráče, kteří byli hodně introverti

Frťala vrátil Votroky na špici: Podařilo se nám probrat některé hráče, kteří byli hodně introverti

Východočeští Votroci pod trenérem Zdenkem Frťalou ve druhé nejvyšší soutěži šlapou a po jedenácti odehraných kolech je najdeme se ziskem třiadvaceti bodů na průběžné druhé pozici se stejným bodovým ziskem jako vedoucí Vysočina Jihlava.

"Stoprocentně jsem spokojen. Tím, že odešli dva důležití ofenzivní hráči Pázler se Schwarzem a byly obavy, jak je nahradíme, tak vstup určitě považujeme za úspěšný," pronesl bývalý stratég Varnsdorfu, Jablonce či Podbrezové.

Hradci, jehož soupiska disponuje věkovým průměrem 24 let, se daří hlavně doma, kde ho o body obraly pouze Vítkovice a tým navíc inkasoval pouhé dvě branky. "Když chcete být úspěšní, tak je důležité zvládat domácí utkání. Avšak na rozdíl od působení ve Varnsdorfu nebo i v jiných angažmá, jsme teď schopni bodovat i na hřištích soupeřů, což se v tabulce hned projeví. Spolu s realizačním týmem a lidmi okolo prvního týmu se nám podařilo probrat některé hráče, kteří byli hodně introverti, z čehož se odvíjí duch celého týmu, jeho zápal a aktivita. Prvním úkolem tedy bylo, aby z hlav hráčů zmizel pocit sebeuspokojení. Snažíme se v nich budovat vztah ke klubu, což se odráží v přístupu a posléze také ve výkonech na hřišti," pokračoval na stránkách fnliga.cz Frťala, jehož svěřenci však v domácím poháru vypadli s Olympií Radotín, což se možná nečekalo.

Na co se Pod lízátky zaměřili během reprezentační pauzy? "Pracovali jsme na všech aspektech hry, od obrany přes přechod až po ofenzívu. Momentálně nastává velká rotace, protože v základní jedenáctce máme hned čtyři zraněné a k tomu se nám na utkání s Budějovicemi další dva hráči vykartovali. Musíme se tedy na toto nejbližší utkání pořádně připravit. Podle mě víme, kde jsou jejich silné i slabé stránky. V poslední části podzimu už jsou všechny týmy dosti zmapované. My se pokusíme utkání zvládnout tak, abychom neztratili daný odstup," připomněl nejbližšího jihočeského protivníka stratég šéf Ottmara, Plašila, Vlkanovy či Wesleyho da Silvy.

Ve 12. kole Fortuna:Národní lize půjde o velký šlágr. V pátek od 18:00 se totiž utká třetí s druhým.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.