Tu a tam dostanou facku. I tak ale v Příbrami věří, že nově nastolený styl je správný...

Tu a tam dostanou facku. I tak ale v Příbrami věří, že nově nastolený styl je správný...

Příbramský nováček je po jedenácti kolech se čtyřmi výhrami, dvěma remízami a pěti prohrami na průběžné desáté pozici se stejným bodovým ziskem jako devátá Mladá Boleslav.

Jak je s dotyčnou bilancí spokojen ředitel středočeského celku Jan Starka? "Raději bychom chtěli tento výsledek po 30. kole, ale i takhle je to v pořádku. Je to pohled příjemný. Postupovali jsme z druhé ligy s nějakým stylem a nějakou koncepcí. Nebyli jsme si jisti, zda to bude fungovat i v té první. Zatím to nese ovoce, byť venku se nám tolik nedaří," neměl problém přiznat syn prezidenta Jaroslava Starky.

U řeky Litavky se zvedly návštěvy a aktuálně chodí na domácí duely okolo čtyř tisíc diváků, což v minulosti nebývalo. "Já osobně jsem nadšený. Vím, že větší počet šancí a gólů by měl diváka přilákat, ale byly časy, kdy tady hrál Martin Zeman, Roman Bednář, hrálo se o páté místo, tedy o poháry. A to podle mne nechodilo tolik lidí, jako chodí teď. Věřím, že styl a koncepce, kterou jsme nastolili, byť někdy dostaneme facku, je správná a baví lidi," pokračoval na stránkách fkpribram.cz příbramský funkcionář, jehož mužstvo čeká ve dvanáctém kole před domácím publikem šestý Jablonec.

V kádru trenéra Csaplára je i několik veteránů včetně Jana Rezka, Rudolfa Skácela či Miroslava Slepičky, jenž se vrátil do nejvyšší tuzemské soutěže po velké pauze, ale stejně obstál. "S Mírou se znám dlouho a jsme kamarádi. Po té dvouleté pauze, kdy nehrál a najednou skočil do druhé ligy, pak do ligy, dal dokonce 4 branky, to je velmi neobvyklé a určitě spoustu lidí překvapil. Já ho hecoval už o půl roku dřív, aby do toho šel. Bylo mi ho po jeho zranění líto, ale na druhou stranu, kdo jiný by se z toho měl dostat lépe než on, je to bojovník. Držím mu palce a věřím, že na jaře zase vyběhne a bude dávat góly," uvedl na adresu momentálně zraněného exsparťana s minulostí v Dinamu Záhřeb Starka junior.

Jeho hlavním úkolem je sehnat nového generálního partnera. "Neustále pracujeme na tom, abychom podobného velké sponzora sehnali. Není to ovšem jednoduché. Po pádu do druhé ligy se sponzorské portfolio pozměnilo a zůstali jen ti nejvěrnější. Teď se tady hraje první liga a věříme, že reklama, kterou teď městu a vlastně i fotbalu děláme, se zúročí i na poli partnerů," zakončil na webu fkpribram.cz příbramský představitel, který před časem uvolnil rychlonohý klenot Jana Matouška do Slavie.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.