Komu to nejvíce pálí ve druhé lize? Září brněnský veterán i na Žižkově odložený Chorvat ze Slavie

Komu to nejvíce pálí ve druhé lize? Září brněnský veterán i na Žižkově odložený Chorvat ze Slavie

To, že nejvyšší tuzemské soutěži zatím střelecky neohroženě vévodí boleslavský mladík Nikolaj Komličenko, jenž má na druhého muže pořadí Michaela Krmenčíka náskok čtyř branek, se všeobecně ví.

Jak však vypadá žebříček nejproduktivnějších borců ve druhé domácí nejvyšší soutěži? Jisté je, že na špici momentálně nenajdete ani Jozefa Urblíka, ani Pavla Černého, ani Adama Vlkanovu a ani Lukáše Zoubeleho. Hned osm hráčů má totiž ještě lepší ofenzivní čísla...

Na čele je pětatřicetiletý veterán s ostravskou či boleslavskou minulostí Lukáš Magera, jenž zažívá druhou ligu poprvé v životě a dosavadních 983 minut poskytnutého času dokázal přetavit hned v osm přesných zásahů.

Brněnský snajpr má tak o gól více než druhý Michal Petráň, jenž sází góly za východočeské Pardubice, které patří k příjemným překvapením soutěže. Hráč z města perníku a dostihů je o devět let mladší než zmíněná věž Zbrojovky a také na trávnících strávila méně času, konkrétně 921 minut.

Ještě před vyslyšením nabídky z elitní soutěže měl zajímavá čísla osmadvacetiletý Martin Jindráček, jemuž stačilo na pět tref sedm startů za Ústí. Momentálně už se snaží prorazit o kousek dále na teplických Stínadlech.

Jediným cizincem v popředí je dvacetiletý chorvatský útočník ve službách Viktorie Źižkov Petar Musa, který nasázel během devíti vystoupení pět branek, což je bilance, která se povedla také Davidu Ledeckému, Jiřímu Klímovi, Davidu Ledeckému i Zbyňku Musiolovi. Vytáhlý rodák z chorvatského Záhřebu v Česku začínal na Slavii a na Prahu 3 ho poslala právě ona.

Nejlepší střelci Fortuna:Národní ligy:

1. Lukáš Magera (Brno) - 8
2. Michal Petráň (Pardubice) - 7
3. Martin Jindráček (Ústí), Jiří Klíma (Jihlava), David Ledecký (České Budějovice), Petar Musa (Viktoria Žižkov), Vojtěch Hadaščok (Vlašim), Zbyněk Musiol (Táborsko) - 5.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.