Do Plzně míří první zimní posila, podle slovenského tisku už je hotovo

Do Plzně míří první zimní posila, podle slovenského tisku už je hotovo

První zimní posilu by měla v nejbližších dnech ohlásit Viktoria Plzeň. Do jejího kádru se má totiž během zimní přestávky připojit devětadvacetiletý slovenský útočník Erik Pačinda, jenž byl před dvěma týdny vyřazen z kádru Dunajské Stredy. Podle slovenských médií už je příchod do Plzně téměř jasný a na anglické wikipedii už je dokonce Pačinda veden jako hráč Plzně.

Celou situaci okomentoval majitel DAC Dunajská Streda Oszkár Világi pro slovenský deník Šport následovně: „Dohoda vznikla mezi mnou, hráčem a trenérem. Erik od nás odchází, projevil se už jeden vážný zájemce ze zahraničí. Pokud zvládne lékařské testy, nemělo by nic bránit jeho přestupu, protože na úrovni klubů jsme dohodnutí. Je to dobře pro něj i pro nás.“

Podle jiného slovenského zdroje skončil Pačinda, který byl pro Dunajskou Stredu klíčový, v klubu z důvodu dlouho trvajících sporů s trenérem Hyballou. Případný Pačindův přestup do Plzně by rozšířil slovenskou kolonii na západě Čech, kde už v současnosti působí Patrik Hrošovský, Roman Procházka a Matúš Kozáčik. Co ale Plzeň příchodem dalšího útočníka sleduje? Znamená to možný zimní odchod Krmenčíka do Bordeaux, o němž se hojně spekulovalo už v létě?

Pačinda je rodákem z Košic a má za sebou angažmá v rakouském Hornu a francouzském Tours. Za Dunajskou Stredu hrál od roku 2015 a během třech sezón tam patřil ke klíčovým článkům. Od letošního března je také slovenským reprezentantem, přičemž debutoval v zápase s Thajskem, ve kterém se dokázal rovnou gólově prosadit.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.