Sparta si vyhlédla první zimní posilu, stejně jako ta plzeňská má přijít z východu

Sparta si vyhlédla první zimní posilu, stejně jako ta plzeňská má přijít z východu

Sparta Praha si vyhlédla svou první zimní posilu. Podle informací Deníku Sport má zájem o karvinského stopera Filipa Panáka. Dvaadvacetiletý střední obránce začal na tomto postup působit až po letním příchodu trenéra Nádvorníka do Karviné. Předtím byl spíše záložník, pro Spartu by tedy byl jakožto univerzální hráč skvělou posilou. 

Panák je odchovancem karvinského fotbalu a kromě hostování v - tehdy divizních - Petrovicích ze sezóny 2015/16 na seniorské úrovni nikdy v žádném jiném klubu nepůsobil. V této sezóně patří k oporám týmu, přičemž do všech zápasů, kromě toho z druhého kole se Slavií, naskočil v základní sestavě. V posledních sedmi ligových kolech dokonce odehrál celých devadesát minut.

Je pravda, že Sparta stabilní stoperskou dvojici stále spíše hledá. V létě přivedla z Olomouce Uroše Radakoviče, který dokázal, že svo kvality má, na druhou stranu však udělal mnoho chyb, mimo jiné v důležitém zápase předkola Evropské ligy se Suboticou. I kdyby byl přestup dotažen již nyní, jako v případě Erika Pačindy do Plzně, Panák by mohl kvůli uzavřenému přestupovému období hza Spartu nastoupit až v kalendářním roce 2019.

Spartu čeká po prohře v Olomouci dvanácté kolo FORTUNA ligy v pondělí 22. října, kdy v rámci dohrávky přivítá Mladou Boleslav. Zápas začne v 18:00 a řídit ho bude z pozice hlavního rozhodčího Pavel Orel. To Karvinou čeká již v sobotu slezské derby na půdě Baníku Ostrava. 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.