Velký krok kupředu pro český fotbal. LFA se stala členem European Leagues

Velký krok kupředu pro český fotbal. LFA se stala členem European Leagues

Ligová fotbalová asociace (LFA), která je částečně autonomní od Fotbalové asociace České republiky (FAČR), se v pátek stala součástí prestižní organizace European Leagues (dříve EPFL). Společně s naší nejvyšší soutěží byli na řádném zasedaní organizace ve Frankfurtu přijati také zástupci Litvy a Ukrajiny.

Organizace European Leagues už čítá celkem 35 členů, mimo jiné nejvýznamnější evropské ligy, jako jsou anglická Premier League, španělská La Liga, nebo německá bundesliga. Dohromady se v rámci Evropy jedná o více než 900 profesionálních klubů. V organizaci nefiguruje například sousední Slovensko nebo Chorvatsko, což dokazuje výjimečnost naší přítomnosti v ní.

 „Jsem strašně rád, že se dnes stáváme řádným členem European Leagues. Je to velmi prestižní organizace a silný partner, díky kterému posílí svou pozici na fotbalové mapě i LFA. A je to rovněž ocenění všech, kteří se na vzniku a rozvoji LFA podíleli a podílejí,“ prohlásil předseda LFA Dušan Svoboda. „Pro Ligovou fotbalovou asociaci je vstup do společenství European Leagues důležitým krokem. Organizace European Leagues stála o vstup LFA do svých řad a nyní se nám otevírá platforma, která nám pomůže ještě lépe rozvíjet profesionální soutěže,“ přidal výkonný ředitel LFA Tomáš Bárta.

 „V oblasti obchodu a marketingu získáváme vstupem do European Leagues přístup k velkému množství informací a zkušeností ze strany ostatních evropských lig. Věřím, že naše členství v tak prestižní asociaci pomůže profesionálním fotbalovým soutěžím v Čechách k rychlejšímu růstu ve všech aspektech. Navázané vztahy potom jistě posunou vnímání LFA i obou ligových soutěží,“ doplnil obchodní a marketingový ředitel LFA Daniel Hajný.

 

 

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.