Prezident Bayernu Hoeness: Neměl jsem říkat, že Özil hraje na ho**o...

Prezident Bayernu Hoeness: Neměl jsem říkat, že Özil hraje na ho**o...

Prezident Bayernu Mnichov Uli Hoeness se zpětně omluvil za své srpnové výroky na adresu bývalého německého reprezentanta Mesuta Özila, na něhož se tehdy snesla velká vlna kritika německých médií. Özil se totiž fotil s faktickým vůdcem Turecka Erdoganem a v německém národním týmu podával velmi špatné výkony. 

V srpnu Hoeness pro německý deník Bild prohlásil: „Už několik let hraje na ho**o, v repre vyhrál naposledy souboj na Mistrovství světa 2014. Vždycky, když jsme proti nim hráli s Bayernem, tak jsme ho dokázali vynulovat, víme jak na ho**o ve skutečnosti hraje. Jeho 35 milionů followerů je nic, to prostě neexistuje.“

Nyní se Hoeness za svá slova zpětně omlouvá, znovu v deníku Bild: „Neměl jsem používat vulgární výrazy, ale chtěl jsem pouze vyvolat diskuzi, reprezentace pro mě hodně znamená. Jednoznačně bych se chtěl distancovat od rasismu, uplně stejné věci bych řekl o etnickém Němcovi.“ Özil kvůli kauze ukončil reprezentační kariéru a za Německo už na 99% nikdy nenastoupí, oficiálním důvodem je rasismus přímo v Německém fotbalovém svazu (DFB).

Podle německých médií mělo ale na Özilovo rozhodnutí skončit vliv především bídné počínání na letošním mistrovství světa, kde se obhájci titulu z roku 2014 v podobě Německa ani neprobojovali ze základní skupiny. Özil působil již od začátku mistrovství negativně a vyhýbal se novinářům. V létě načal v poklidu svou šestou soutěžní sezónu v dresu Arsenalu.