Slavia má nejlepší útok v lize, ale to ještě neznamená, že je favoritem, říká před šlágrem kola Karafiát

Na hráče Slovanu čeká během nedělního podvečera fotbalový svátek. Na stadion U Nisy přijede pražská Slavia, již vede exliberecký trenér Jindřich Trpišovský, který zde bude chtít se svou novou družinou uspět. Proti bude tým okolo obránce Ondřeje Karafiáta, jenž rozhodně nedá svou kůži zadarmo.

Slavia má nejlepší útok v lize, ale to ještě neznamená, že je favoritem, říká před šlágrem kola Karafiát

„Hrajeme doma, což je pro nás určitě motivací. Soupeři vědí, že se zde body nerozdávají na potkávání, totéž by mělo platit i pro Slavii,“ tvrdí třiadvacetiletý stoper, který si je zároveň vědom toho, jak na tom sešívaní jsou zdravotně. „Momentálně jim hlavně v útoku chybí několik hráčů, takže očekávám, že nastoupí v nepravidelném složení. I tak musíme být ostražití, protože u nich je schopný se gólově prosadit kdokoliv,“ vysvětluje.

Karafiát je odchovancem Sparty, jehož osud zavedl přes hostování v Žižkově přes České Budějovice až k trvalému pobytu v Liberci. Mají tedy ty zápasy proti Slavii zvláštní náboj? „To utkání je skvělé pro diváky, ale pro mě samotného je to už jen jakási rutina. Je jedno, proti komu budeme hrát, vždy chceme podat co nejlepší možný výkon a samozřejmě získat tři body,“ přibližuje nám muž, jenž se podílel na posledním úspěchu ve Zlíně.

Pražský celek vystoupí na severu Čech pod vedením bývalého šéfa lavičky Liberce. „Nevím sice, jestli na to někdo v kabině takhle myslí, ale zato vím, že na takto velké zápasy se lidé vždy umí pořádně vyhecovat. V poslední době se nám začalo trošku víc střelecky dařit, než tomu bylo na začátku sezony, proto je pro nás důležité, abychom se vyvarovali hlavně chybám v obraně. V opačném případě věřím, že budeme favorité my,“ uzavírá sebevědomě.