Ševci hledali inspiraci u italského giganta. Utrácet se prý nebojí a systém hrají podobný

Ševci hledali inspiraci u italského giganta. Utrácet se prý nebojí a systém hrají podobný

Stará dáma si během letního přestupového období sáhla pěkně hluboko do kapsy, když své řady posílila o hvězdného Cristiana Ronalda, zato Zlín se musel kvůli absenci v evropských soutěžích s nějakými oporami rozloučit. Podle sportovního ředitele však tento krok ještě neznamená, že by klub neměl být dobře finančně zabezpečený, aby se v budoucnu nemohl zase případně „rozšoupnout“. 

„Fungovalo to u nás asi jako všude jinde. Kdo hraje Evropskou ligu, snaží se co nejvíce zkvalitnit svůj kádr, aby v ní měl šanci uspět. Pro nás ovšem bylo podstatné si za ty poslední roky vybudovat nějakou stabilní kostru, od které by se dalo odvíjet,“ svěřuje se Zdeněk Grygera.

Ševce na konci přestupového období opustil Ibrahim Traoré, jenž posílil konkurenci z hlavního města. „Je nepříjemné, pokud takovouto ztrátu zaznamenáte u konce přestupáku, ale na druhou stranu to jenom dokazuje, jak tu umíme s hráči pracovat,“ poukazuje.

Grygera uvedl, že je klub finančně nezávislý, tak proč tedy i Traoré odešel? „Máme nějaký plán, jakým se řídíme. Věřili jsme, že náš tým dobře složený, aby mohl i sám fungovat, což on také bude, jen to potřebuje čas,“ říká muž, jenž si je vědom posledních ligových nezdarů.

S čím se dá tedy v budoucnu počítat? „Přes léto jsme sledovali Juventus. Systém, jaký hrají, je velice podobný tomu našemu. V rámci toho si budeme i v dalším přestupovém období vybírat nové posily. Raději bychom volili hráče pro dlouhodobější spolupráci než jen pro chvilkové řešení,“ doplňuje.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.