Plzeň v generálce na Real remizovala na půdě Bohemians, domácí sice dvakrát vedli, ale nakonec berou jenom bod

Plzeň se nám v úvodu dvanáctého kola představila na půdě Bohemians, kde jednak chtěla odčinit svou vysokou jarní porážku 5:2, a jednak také upevnit své postavení v tabulce. Ačkoliv byl nyní její výkon podstatně lepší než minule, s živou krví, kterou do žil svých svěřenců nalil trenér Hašek, by se mohl jen těžko někdo měřit.

Diváci v Ďolíčku si nemohli na nic stěžovat. Duel, jaký měli možnost vidět, se nesl na vlně útočného fotbalu, co byl navíc obohacen o několik velkých šancí. Nejprve to byl domácí Záviška, jenž už ve druhé minutě obral o míč nepozorného obránce Hejdu, ale pak napálil jen boční sít, a později to byl hostující Krmenčík, který v šanci jeden na jednoho přestřelil branku. Klokani zejména v první půli hýřili o něco větší aktivitou, a tak není divu, že se také jako první dostali do vedení. Jejich šance z rohových kopů sice ještě zůstaly nevyužity, nicméně pokutový kop, k němuž se postavil Abdulla Yusuf, už svůj cíl našel.

Na vyrovnání se nemuselo čekat dlouho. O rovných deset minut později si řekl o slovo reprezentační hrdina Michael Krmenčík, jenž si našel skulinku mezi obranou domácího celku a z dobrého místa vyslal ostrou střelu směrem k bránkáři Valešovi. Ten jeho pokus ještě pokryl, nicméně tak, že jej vyrazil přímo před sebe na dobíhajícího Schumachera, kterému pak už stačil jenom jeden nešťastný dotyk, aby si míč sám sklepnul do vlastní sítě. Viktorii tato branka následně nabudila, ale dalšího gólového příspěvku jsme se už nedočkali.

I druhá půle nám hned v úvodu přinesla několik závarů. Na pozoru se musel obzvlášť mít gólman Viktorie Hruška, jenž byl donucen ambiciózními hráči Bohemians vytáhnout jeden reflexivní zákrok z bezprostřední blízkosti jeho svatyně. Nebezpečí poté nastalo i na druhé straně, kde nejdříve Plzeň takovým stříleným centrem orazítkovala levou tyč Valešovy branky a následně jej po rohovém kopu přiměla k exkluzivnímu zákroku po střele z dálky.

A jak se říká „nedáš - dostaneš“, totéž platilo i v našem případě. Viktoriáni v jasné gólové situaci selhali, po čemž nastala osudová chvíle domácího celku, který se obdivuhodnou individuální akcí prokličkoval až do vápna soupeře, kde stál kousek před brankářem nikým nekrytý Záviška, co si řekl o přihrávku a také ji dostal. Následně oklamal obranu hostí a poslal svůj tým do vedení. Ono vedení opět netrvalo vůbec dlouho, protože si Plzeň prakticky vmžiku sáhla až na dno svých sil a z nátlaku, který vyústil v rohový kop, přišlo vyrovnání z kopaček Romana Procházky.

Oba týmy se následně snažily zvrátit výsledek na svou stranu, ovšem žádné další rozuzlení, ač přes viditelnou snahu, nepřišlo, a proto zápas končí poměrem 2:2.

FORTUNA:LIGA, 12. kolo:

Bohemians Praha 1905 – FC Viktoria Plzeň 2:2 (1:1)
Branky: 24. Yusuf Helal (pen.), 64. Záviška (Reiter) – 34. Schumacher (vla.), 66. Procházka
Karty:   35. Bartek – 76. Ma. Zeman, 90+4. M. Petržela
Rozhodčí: Pechanec – Kříž, Koval
Bohemians Praha 1905: Valeš – M. Dostál, Krch (C), Šmíd, Schumacher – Reiter (84. Vaníček), Bederka, M. Hašek (46. Mašek), Bartek (78. Švec) – Yusuf Helal, Záviška
FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – Řezník, Hejda, R. Hubník (C), Limberský – Procházka, Hrošovský – M. Petržela, Hořava (67. Chorý), Ma. Zeman (79. Al. Čermák) – Krmenčík (85. Jakub Řezníček)