Pardubice čtyřmi góly smetly Znojmo, Třinec se odlepil z posledního místa

Pardubice čtyřmi góly smetly Znojmo, Třinec se odlepil z posledního místa
AKTUALIZOVÁNO

Páteční nabídka zápasů nebyla chudá ani v rámci druhé nejvyšší soutěže, kde jsme viděli hned několik překvapení. Po posledních prohlášení z tábora Hradce Králové jsme se mohli domnívat, že Votroci našli jakousi herní pohodu, avšak ta ztroskotala na neústupných Budějovicích. Pardubice pak zmařily veškeré šance Znojma ještě v první půli. Sobotní porce přinesla dva duely, v nichž se mohl radovat hlavně Třinec, jemuž se podařilo otočit utkání. 

Souboj dvou týmu z předních příček tabulky vyzněl lépe pro jihočeský celek, který byl na hosty z Královehradeckého kraje velmi dobře připravený. Dynamo ze řetězu uvolnilo nespoutaného Ledeckého, jenž nedal obraně hostů ani na chvilku vůbec odpočinout a navíc ukradl celý zápas jen pro sebe, neboť v 67. minutě oslavil kýžený hattrick. 

Návrat na vítěznou vlnu hlásí fotbalisté Army, kteří v rozmezí od desáté do dvacáté minuty vyslali do brány Táborska tři přesné projektily, na něž svěřenci trenéra Kamila Tobiáše nedokázali po zbytek zápasu ani jednou odpovědět. Ústí tak navázalo na výhru nad Vítkovicemi, jíž předcházela série čtyř zápasů bez vstřelené branky. Oproti tomu Táborsko chuť vítězství v základní hrací době nepoznalo od pohárového utkání s Klatovy ze 14. srpna. 

Znojmo zažilo doma další bodovou ztrátu, avšak tentokrát se jednalo o prohru rozdílem třídy. Pardubice svého soka přemohly třemi góly ještě v prvním poločase a ve druhém už jen přidaly jakousi třešničku na dortu. Tato jejich gólová show je nejenomže opět staví do pozice pro boj o čelo tabulky, ale navíc z nich udělala nejlépe skórující celek druhé nejvyšší soutěže. 

Bitvu celků pohybujících se na samotném dně tabulky nakonec ovládl Třinec, i když to bylo jenom o fous. Hosté z Chrudimi, jež naposledy podlehli Jihlavě, se dostali v 62. minutě utkání do vedení, které nabudilo domácí celek s výsledkem něco dělat. O pět minut později si o slovo řekl Vaněk, který duel vyrovnal, a v první minutě nastavení výhru Třinci dokonce zajistil Pavol Ilko. 

Zápas chudý na góly byl viděn v Prostějově, kde se v rámci moravského derby s Vítkovicemi o největší rozruch paradoxně postaral rozhodčí, který v 64. minutě nejprve vyloučil domácího Suse a o čtyři minuty později také hostujícího Paška. Mimu tuto roztržku jsme žádnou branku neviděli, a tak se obě mužstva ze středu tabulky rozchází nerozhodně. 

FNL, 12. kolo: 

České Budějovice - Hradec Králové 3:1 (11., 32. a 67. Ledecký - 31. Kopečný)
Ústí nad Labem - Mas Táborsko 3:0 (10. a 18. Matějka, 20. Procházka)
Znojmo - Pardubice 0:4 (22. Petráň, 42. Fousek, 45. Mužík, 62. Sokol)
Třinec - Chrudim 2:1 (67. Vaněk, 90+1 Ilko - 62. Froněk)
Prostějov - Vítkovice 0:0

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.