Přijeli jsme vyhrát, takže remíza je pro nás zklamáním, smutní Petržela

Přijeli jsme vyhrát, takže remíza je pro nás zklamáním, smutní Petržela
OBSAHUJE OHLASY

Reprezentační pauza je za námi a spolu s ní se nám opět otevřela další část nejvyšší domácí soutěže. Tu nám odstartovali fotbalisté Viktorie, jež vyjeli na horkou půdu Bohemky, kde chtěli potvrdit své vysoké ambice.

A byl to kupodivu domácí celek, co určoval zejména v prvních čtyřiceti pěti minutách tempo zápasu. Klokani se před zraky vlastních příznivců jevili o něco aktivněji, kvůli čemuž se dvakrát dostali do vedení, avšak v obou případech o něj přišli.

„Přijeli jsme si pro tři body, ale nakonec máme jen jeden. Nemůžeme tedy říct, že jsme z toho nadšeni. Na druhou stranu jsme jindy venku nemohli dát ani gól a teď jsme dali dva... ovšem zase jsme dva dostali...,“ svěřuje se křídelník Milan Petržela, jenž měl po zápase smíšené pocity a jen těžko nacházel ta správná slova.

Domácí překvapili svou aktivitou. Tvrdě napadali a rozhodně chtěli svého soupeře zaskočit. „Tak prohrávali jsme o dvě branky, což svědčí o jejich odhodlání, ale my chceme hrát o titul a duely jako s Bohemkou bychom měli vyhrávat," pokračuje ve svém hodnocení.

Jak plynul čas, Plzeň postupně stupňovala svůj tlak. Závěr utkání dokonce patřil jenom jí. „Od druhého poločasu jsme zápas postupně více kontrolovali, dostali jsme branku snad z jedné jejich střely a my jsme oproti tomu jen těžko nacházeli do jejich vápna cestu,“ doplňuje.

Mužem utkání se stal brankář Viktorie Aleš Hřuška, který hlavně v první půli musel hosty několikrát zachraňovat. I on ale nakonec věřil ve tři body. „Tak je to má práce, ale myslím si, že s naší aktivitou jsme si zasloužili víc. Teprve čas nám ukáže, jestli to byl jeden získaný bod, nebo dva ztracené,“ uzavírá.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.