Občas býváme až moc zbrklí, svěřuje se Vrba, který ví, že Real bude podobné chyby trestat

Občas býváme až moc zbrklí, svěřuje se Vrba, který ví, že Real bude podobné chyby trestat

Fotbalisté Viktorie nám otevřeli dvanácté kolo Fortuna ligy, v němž vyjeli do Ďolíčku, kde vyzvali mužstvo trenéra Haška. Klokani v utkání dvakrát vedli, avšak nakonec byli rádi za bod. Vzhledem k šancím byla remíza podle tvrzení obou stran ale zasloužená. 

„Spokojený jsem, protože jsme dvakrát prohrávali a dvakrát se nám podařilo dorovnat a bereme bod. Na druhou stranu byly oba dva obdržené góly laciné. První penalta zapříčiněna faulem na rohu velkého vápna. Úplně zbytečný faul. Podruhé v situaci, kdy se Bohemka vykombinovala z prostoru, kde jsme měli dostatek hráčů. To je samozřejmě špatně. Vadil mi také neklid v závěrečné fázi zápasu. Byli jsme zbytečně zbrklí,“ hodnotí pro klubový web utkání s Bohemkou trenér západočeského celku. 

Plzeň byla lepší na míči, ovšem tempo utkání diktovali zejména v první půli domácí, kteří několikrát ztroskotali na vynikajícím Haškovi. Právě tento muž byl po velice vypjatém duelu vyhlášen mužem zápasu. „Máme dva velmi kvalitní gólmany. Je jedno, kdo z nich bude v brance. Na začátku sezony dostal prostor Kozáčik. Nyní chytá Hruška a zvládá to dobře. Nevidím tedy důvod, že by se mělo něco na postu gólmanů měnit," pokračuje na stránkách Viktorie lodivod týmu, jenž se snaží najít alespoň nějaká pozitiva.

Kromě rošády v brance jsme viděli i změny v poli. Například na krajích zálohy se objevil Petržela se Zemanem. „Jsou to hráči, kteří na šanci čekali. V sezoně toho zatím tolik neodehráli. Víte sami, že na těchto postech máme dva zraněné hráče. Snažili se, dělali co mohli, ale na vítězství to nestačilo,“ říká Vrba, který ještě neví, jakou sestavu zvolí v Lize mistrů proti úřadujícímu šampionovi. „Na Real Madrid jsem se dvakrát díval a očekávám velmi zajímavý zápas. S určitým záměrem tam jedeme. Budeme vycházet z kvality, která nás v Madridu čeká. A ta bude mimořádná,“ uzavírá stránkami fcviktoria.cz citovaný šéf lavičky.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.